If you decide to buy essay from us you can be sure, that the materials used by the writer and referred to in the reference list, are absolutely reliable and taken from scientific sources.

Архива
Временска прогноза
logo
Општина Радовиш | Portfolio Categories Спорт
46
archive,paged,tax-portfolio_category,term-sport,term-46,paged-4,ajax_updown,page_not_loaded,smooth_scroll,boxed,,wpb-js-composer js-comp-ver-3.6.12,vc_responsive
Archive

ТРАДИЦИОНАЛЕН ТУРНИР ПО ПОВОД 6-ТИ НОЕМВРИ ПОМЕЃУ ОСНОВНИТЕ УЧИЛИШТА

  |     |   No comment

Во склоп на Програмата и празнувањето на 6-ти Ноември-денот на ослободувањето на градот Радовиш, традиционално и денес се одржа Турнирот во мал фудбал помеѓу основните училишта од нашата општина.   Градоначалникот Герасим Конзулов на најдобрите екипи им додели признанија и пехари.   Најуспешна беше екипата на ООУ Крсте П....

Прочитај повеќе

БРОНЗЕН МЕДАЛ ЗА ТРАЈЧО АНГЕЛОВ ОД СВЕТСКОТО ПРВЕНСТВО ЗА ВЕТЕРАНИ

  |     |   No comment

Нашиот ветеран од боречкиот клуб Бучим, Трајчо Ангелов се закит со бронзен медал на Светското првенство за ветерани кое се одржа во Пловдив, Бугарија. Тој настапуваше во категоријата 100...

Прочитај повеќе

„ОТВОРЕНИ ЗАБАВНИ ФУДБАЛСКИ ШКОЛИ“ – РАДОВИШ 2017

  |     |   No comment

„Отворени забавни фудбалски школи “ кои по 20-ти пат се одржуваат во нашиот град, вклучени 200 дечиња на возраст од 6-11 години во овие два дена имаат активности со своите тренери и инструктури, забавувајки се преку игра, музика и фудбалски игри на градскиот стадион во...

Прочитај повеќе

ПРИЕМ НА БОРАЧИТЕ НА БК БУЧИМ РАДОВИШ

  |     |   No comment

Градоначалникот Сашко Николов оствари средба со борачите на БК Бучим од Радовиш и нивните тренери кои што учествуваа на изминатите натпревари и турнири во Турција и Бугарија, а донесоа големи успеси во нивните категории. Градоначалникот Николов им ги честиташе успесите на нашите млади борачи од БК...

Прочитај повеќе

ДРЖАВНО ПРВЕНСТВО ВО БОРЕЊЕ ЗА ОСНОВНИТЕ УЧИЛИШТА

  |     |   No comment

Вчера, 30.03.2017 год. (Четврток) во организација на Општинскиот сојуз на училишен спорт од Радовиш и Федерацијата на училишен спорт на Република Македонија а со поддршка на Градоначалникот на општина Радовиш, во СРЦ 25 Мај беше одржано Државното првенство во борење за Основните општински училишта.   На државното...

Прочитај повеќе

ПРИЕМ НА МЛАДИТЕ РАКОМЕТАРИ НА РК РАДОВИШ

  |     |   No comment

Вчера во салата на Советот на општина Радовиш, на прием кај Градоначалникот Сашко Николов беа младинските категории на Ракометниот клуб „Радовиш“.   На почетокот Градоначалникот изразувајќи го своето огромно задоволство од досегашните постигнати резултати, особено од големиот успех на пионерите со пласманот во Фајнл фор, им посака...

Прочитај повеќе

ЈАВЕН ПОВИК ЗА РАСПРЕДЕЛБА НА СРЕДСТВА НА СПОРТСКИ КЛУБОВИ ЗА 2017 ГОДИНА

  |     |   No comment

Ј А В Е Н  П О В И К за распределба на средства од буџетот на општина Радовиш на спортските клубови од Општина Радовиш за 2017 година. Период на доставување на документите по објавениот Оглас од 14.02.2017 год. до 22.02.2017 год.    ЈАВЕН ПОВИК (превземи)...

Прочитај повеќе

ОДРЖАНА МАНИФЕСТАЦИЈА „СПОРТИСТ НА ГОДИНАТА 2016“

  |     |   No comment

Во петокот беше одржана манифестацијата „Спортист на годината 2016“. На покана на Градоначалникот на општина Радовиш, на манифестацијата присуствуваа голем број спортисти, тренери, спортски работници и претставници од спортските клубови, како и голем број менаџери од бизнис секторот во општина Радовиш.   На почетокот беа презентирани сите достигнувања...

Прочитај повеќе

ОГЛАС за предлагање на кандидати за избор на спортист, спортска екипа и тренер за 2016 год. како и за спортски работник за повеќегодишна работа

  |     |   No comment

                                 О Г Л А С за предлагање на кандидати за избор на спортист, спортска екипа и тренер за 2016 год. како и за спортски работник за повеќегодишна работа   Комисијата за култура,...

Прочитај повеќе

МЕМОРИЈАЛЕН ТУРНИР ВО МАЛ ФУДБАЛ „ИЊЕВО 2003“

  |     |   No comment

Во пресет на големиот празник Богородица во саботата беше одиграно финалето од овогодишниот меморијален турнир „Ињево 2003“.   На овој традиционален меморијален турнир учествуваа 16 екипи, а во финалето се сретнаа екипите на Бунарџик Бучим и Златно Зрно, каде што после регуларниот резултат 2-2, преку пеналите победник...

Прочитај повеќе