If you decide to buy essay from us you can be sure, that the materials used by the writer and referred to in the reference list, are absolutely reliable and taken from scientific sources.

Архива
Временска прогноза
logo
Општина Радовиш | Portfolio Categories Спорт
46
archive,paged,tax-portfolio_category,term-sport,term-46,paged-6,ajax_updown,page_not_loaded,smooth_scroll,boxed,,wpb-js-composer js-comp-ver-3.6.12,vc_responsive
Archive

РАДОВИШ БЕШЕ ДОМАЌИН НА „МАКЕДОНСКИОТ БИСЕР 2015“

  |     |   No comment

Радовиш денес беше домаќин на 39. традиционален турнир во борење „Македонски бисер“. Овој турнир исто така беше причина повеќе да се одржи во Радовиш и по повод 20 години од најголемиот клупски успех на градот, освојувањето на шампионската титула во Европа, кога тогашниот клуб Бучим...

Прочитај повеќе

ОДРЖАНИ ТРАДИЦИОНАЛНИТЕ „ПРВОМАЈСКИ НАТПРЕВАРИ 2015“

  |     |   No comment

Денес во Радовиш имавме можност да проследиме богата спортска програма, а по повод  традиционалните „Првомајски натпревари„.   Во СРЦ „25 мај„ и спортскиот терен во СОУ „Коста Сусинов„ беа одиграни финални натпревари од „Општинската училишна лига 2014/15„ во Футсал каде шампиони станаа фудбалерите од ООУ „Крсте П....

Прочитај повеќе

ФУДБАЛЕРИТЕ НА ООУ КРСТЕ П. МИСИРКОВ-ШАМПИОНИ ВО ОПШТИНСКАТА УЧИЛИШНА ЛИГА

  |     |   No comment

Денес во Спортската сала 25 мај и теренот во Гимназијата Коста Сусинов беа одиграни последните две кола од Општинската училишна лига во Футсал 2014/15.   Во неизвесен дуел речиси до крајот на натпреварот првото место со 24 бода го освои екипата на ООУ „Крсте Петков Мисирков“ совладувајќи...

Прочитај повеќе

РАДОВИШ ДОКАЖА ДЕКА Е “ГРАД НА СПОРТОТ”

  |     |   No comment

Уште една голема победа на нашиот ракометен клуб. РК Радовиш се поблиску до плејоф завршницата и разигрувањето за шампионската титула и можноста за излез и играње во еврокуповите.   РК РАДОВИШ – РК ПРИЛЕП 29-28 (16-12)   Вечерва во преполната сала во Радовиш беше совладан еден од главните конкуренти...

Прочитај повеќе

ОПШТИНСКА УЧИЛИШНА ЛИГА ВО ФУТСАЛ 2014/15

  |     |   No comment

Во Сабота на 15.11.2014 год. под покровителство на Градоначалникот Сашко Николов и Советот на општина Радовиш а во техничка организација на Општинскиот сојуз на училишен спорт, започна втората сезона 2014 / 2015 на Општинската училишна лига во Футсал.   Упатувајќи порака кон сите ученици за важноста на...

Прочитај повеќе

ЧЛЕНОВИТЕ ОД БОДИБИЛДИНГ КЛУБОТ “МУСКУЛНА УМЕТНОСТ“ НА ПРИЕМ КАЈ ГРАДОНАЧАЛНИКОТ САШКО НИКОЛОВ

  |     |   No comment

Градоначалникот на општина Радовиш Сашко Николов денес оствари средба со членовите од Бодибилдинг и фитнес клубот “Мускулна уметност” од Радовиш, кои учествуваа на државното првенство минатиот викенд во Неготино.   На оваа државно првенство кое беше во организација на Бодибилдинг и фитнес федерацијата на Македонија учествуваа 50...

Прочитај повеќе

ОТВОРЕНИ ЗАБАВНИ ФУДБАЛСКИ ШКОЛИ (OPEN FUN FOOTBAL SCHOOLS) “РАДОВИШ 2014”

  |     |   No comment

Денес на градскиот стадион во Радовиш започнаа 11. по ред "Отворени забавни фудбалски школи" Радовиш 2014, каде што учествуваат вкупно 200 деца на возраст од 6-11 години.   На овие фудбалски школи со дечињата ќе работат во наредните четири дена 12 тренери, а сите учесници на овие...

Прочитај повеќе

УШТЕ ЕДНА ИНВЕСТИЦИЈА ВО ИНФРАСТРУКТУРАТА И СПОРТОТ ВО РАДОВИШ

  |     |   No comment

Завршуват работите околу изградбата и опремување на спортската сала во ООУ Крсте Петков Мисирков во Радовиш.   Со стартот на новата учебна година од Септември учениците ќе ги имаат најсовремените услови за работа и одржувње на часовите по спорт. Инаку новата спортска сала е опремена со најмодера...

Прочитај повеќе

БК БУЧИМ СО СВОЈ ПРЕТСТАВНИК НА СВЕТСКОТО ПРВЕНСТВО ЗА КАДЕТИ

  |     |   No comment

Од вторникот во Словачка се одржува Светското првенство за кадети на кое ќе учествуваат и двајца борачи од Македонија.   54 кг. Елмедин Сејфулау – Лирија 69 кг. Ѓорги Јованов – Бучим Првиот настап ќе го има Ѓорги Јованов во сабота, а ден покасно во недела ќе настапи и...

Прочитај повеќе

РК РАДОВИШ ПРОДОЛЖУВА СО СКЛУЧУВАЊЕТО НА ДОГОВОРИТЕ СО ИГРАЧИТЕ

  |     |   No comment

Екипата на РК Радовиш продолжува со засилувања и оновување на договорите на играчите за престојната сезона и тоа: Славјан Паунов, Славче Спасов (голмани), Александар Долдуров (лево крило), Спасе Горгиев (десно крило), Миле Ордев, Борче Фенов, Игор Конзулов, Александар Марков, Љупче Мијалов (бекови). Покрај нив договори претходно...

Прочитај повеќе