If you decide to buy essay from us you can be sure, that the materials used by the writer and referred to in the reference list, are absolutely reliable and taken from scientific sources.

Архива
Временска прогноза
logo
Општина Радовиш | „ГОЦЕ ФЕСТ 2017“ ВО РАДОВИШ
12232
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-12232,ajax_updown,page_not_loaded,smooth_scroll,boxed,,wpb-js-composer js-comp-ver-3.6.12,vc_responsive

„ГОЦЕ ФЕСТ 2017“ ВО РАДОВИШ

Дата

February 06, 2017

Категорија

Вести, Култура

На 09.02.2017 год во 19.00 часот во салата на Центарот за култура „Ацо Караманов“ Радовиш ќе се одржи традиционалниот фестивал на нови родољубиви и патриотски македонски песни – „ГОЦЕ ФЕСТ 2017“. Во чест на Денот на раѓањето на нашиот идеолог и револуционер Гоце Делчев.

 

Во таа чест Центарот за култура „Ацо Караманов“ и Општина Радовиш ве покануваат да присуствувате на новосоздадени песни во духот на македонската мелоритмика.

Влез слободен.