If you decide to buy essay from us you can be sure, that the materials used by the writer and referred to in the reference list, are absolutely reliable and taken from scientific sources.

Архива
Временска прогноза
logo
Општина Радовиш | ОТВОРЕН ПРОДАЖНИОТ „САЕМ НА КНИГИ 2017“ ВО РАДОВИШ
13133
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-13133,ajax_updown,page_not_loaded,smooth_scroll,boxed,,wpb-js-composer js-comp-ver-3.6.12,vc_responsive

ОТВОРЕН ПРОДАЖНИОТ „САЕМ НА КНИГИ 2017“ ВО РАДОВИШ

Дата

November 13, 2017

Категорија

Вести, Култура

По повод Месецот на книгата, во Општинската народна библиотека ,,Браќа Миладиновци” започна продажниот саем на книгата кој десетти пат по ред се одржува во Радовиш.

 

Инаку, на саемот, по доста ниски и прифатливи цени, изложени се поголем број на најнови изданија на интересни и барани наслови на книги од издавачките куќи: Наша култура, Феникс, Матица македонска, Култура и Просветно дело кои љубителите на книгата ќе можат да ги разгледат до 17 Ноември.

Во присуство на поголем број љубители на книгата и заинтересирани граѓани, саемот за отворен го прогласи Градоначалникот на Општина Радовиш Герасим Конзулов.

 

Во склоп на „Саемот на книги 2017“ беше отворена и изложбата на народни носии „Традиционално наследство на село Ињево.

 

    Photo Gallery - Фото Галерија 

ФОТО ГАЛЕРИЈА