If you decide to buy essay from us you can be sure, that the materials used by the writer and referred to in the reference list, are absolutely reliable and taken from scientific sources.

Архива
Временска прогноза
logo
Општина Радовиш | ПРИЕМ НА МЛАДИТЕ РАКОМЕТАРИ НА РК РАДОВИШ
12467
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-12467,ajax_updown,page_not_loaded,smooth_scroll,boxed,,wpb-js-composer js-comp-ver-3.6.12,vc_responsive

ПРИЕМ НА МЛАДИТЕ РАКОМЕТАРИ НА РК РАДОВИШ

Дата

March 22, 2017

Категорија

Вести, Спорт

Вчера во салата на Советот на општина Радовиш, на прием кај Градоначалникот Сашко Николов беа младинските категории на Ракометниот клуб „Радовиш“.

 

На почетокот Градоначалникот изразувајќи го своето огромно задоволство од досегашните постигнати резултати, особено од големиот успех на пионерите со пласманот во Фајнл фор, им посака што поголеми успеси во текот на овогодишната натпреварувачка сезона.

 

Исто така, нагласи дека во иднина ЕЛС општина Радовиш преку подобрување на условите за спорт, преку усовршување на тренерскиот кадар и преку учества на кампови и обуки, се повеќе ќе инвестира во талентираните спортисти во младинските категории во речиси сите спортови во општината, а особено во Ракометот.

 

Од страна на тренерот и одговорните лица за младинските категории во РК Радовиш, беше упатена огромна благодарност за досегашната поддршка од општина Радовиш и беше дадена гаранција дека и понатаму ќе продолжат со напорна работа со младите и талентирани ракометари со цел Радовишани да бидат горди на своите таленти.