If you decide to buy essay from us you can be sure, that the materials used by the writer and referred to in the reference list, are absolutely reliable and taken from scientific sources.

Архива
Временска прогноза
logo
Општина Радовиш | САМУН ЕМ ТАТЛИЈА 2018
15075
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-15075,ajax_updown,page_not_loaded,smooth_scroll,boxed,,wpb-js-composer js-comp-ver-3.6.12,vc_responsive

САМУН ЕМ ТАТЛИЈА 2018

Дата

October 13, 2018

Категорија

Вести

Вечерва се продолжи со музичката програма во склоп на Манифестацијата „Самун ем Татлија“.

 

Програмата беше за сите вкусови, најпрвин настапија РГБ Бенд, Кристијан Мицев, и Троја Бенд. Потоа Кристина Арнаудова со својот бенд за на крај да се заврши со величествениот концерт на „Црвена Јабука“.

 

Радовишани и сите други присутни гости имаа можност да ги слушнат познатите рефрени и хитови на овој бенд.

 

Богатата музичка програма продолжува и утре со почеток од 12.00 часот.

 

Повелете вкусете ги прекрасните радовишки специјалитети „Самунот и Татлијата“ и поминете прекрасни мигови на овогодишната манифестација „Самун ем Татлија“.

 

 

 Photo Gallery - Фото Галерија