If you decide to buy essay from us you can be sure, that the materials used by the writer and referred to in the reference list, are absolutely reliable and taken from scientific sources.

Архива
Временска прогноза
logo
Општина Радовиш | ТЕАТАРСКА ПРЕТСТАВА “ЉУБОВНА ПЛАНИНА”
8798
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-8798,ajax_updown,page_not_loaded,smooth_scroll,boxed,,wpb-js-composer js-comp-ver-3.6.12,vc_responsive

ТЕАТАРСКА ПРЕТСТАВА “ЉУБОВНА ПЛАНИНА”

Дата

July 17, 2014

Категорија

Култура

Во рамките на Програмата на „Радовишко културно лето -2014’’ синоќа на Плоштадот Св. Спасо Радовишки со почеток во 20:30 часот се одржа Театарската претстава “Љубовна планина ”.

Во оваа театарска претстава настапија:  Магдалена Ризова, Сашо Ристовски, Анета Наковска и др.

 

Вечерва (петок-18.07.2014) на Летната тераса – Етнолошка збирка со почеток во 20:30 часот ќе биде отворена Изложбата на Карикатури од конкусот Невестинско поклонение’’ пропратено со натпревар на заеднички специјалитет од Снаа и Свекрва’’