If you decide to buy essay from us you can be sure, that the materials used by the writer and referred to in the reference list, are absolutely reliable and taken from scientific sources.

Архива
Временска прогноза
logo
Општина Радовиш | ДОНАТОРСКА ХУМАНИТАРНА АКЦИЈА ЗА НАСТРАДАНИТЕ ОД ПОПЛАВИТЕ ВО СКОПЈЕ
11820
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-11820,ajax_updown,page_not_loaded,smooth_scroll,boxed,,wpb-js-composer js-comp-ver-3.6.12,vc_responsive

ДОНАТОРСКА ХУМАНИТАРНА АКЦИЈА ЗА НАСТРАДАНИТЕ ОД ПОПЛАВИТЕ ВО СКОПЈЕ

 

 

 


Општина Радовиш активно се вклучува во помагање и отстранување на штетите од поплавите кои го зафатија Скопје, екипа од 8 пожарникари заедно со сите расположливи средства и целокупна опрема во раните утрински часови ќе бидат на терен.

Исто така Општина Радовиш во соработка со Општинската организација на Црвен Крст од Радовиш, од утре 08.08.2016 год. (Понеделник), на Плоштадот Св.Спасо Радовишки ќе биде организирана Хуманитарна акција за настраданите во поплавите во Скопје.

Акцијата ќе биде со донирање на: хигиенски средства, вода, конзервирана храна, детергенти, марамици, пелени за бебиња и сл.

Сите хумани граѓани можат да го донираат овие продукти на Плоштадот Св. Спасо Радовишки почнувајки од 10:00 часот.

ДА ЈА ПОКАЖЕМЕ УШТЕ ЕДНАШ НАШАТА ХУМАНОСТ!!!

Дата

August 07, 2016

Категорија

Вести, Известување