If you decide to buy essay from us you can be sure, that the materials used by the writer and referred to in the reference list, are absolutely reliable and taken from scientific sources.

Архива
Временска прогноза
logo
Општина Радовиш | ДОНАЦИЈА НА ЗАШТИТНИ МАСКИ ОД НАЦИОНАЛНАТА ОПЕРА И БАЛЕТ
17578
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-17578,ajax_updown,page_not_loaded,smooth_scroll,boxed,,wpb-js-composer js-comp-ver-3.6.12,vc_responsive

ДОНАЦИЈА НА ЗАШТИТНИ МАСКИ ОД НАЦИОНАЛНАТА ОПЕРА И БАЛЕТ

Дата

July 01, 2020

Категорија

Вести

Благодарност до Националната опера и балет и директорот Васо Ристов за донацијата на заштитини маски за вработените во општинската администрација.

 

Донацијата беше лично предадена од директорот Ристов на градоначалникот Герасим Конзулов.

 

 

Националната опера и балет со шиење заштитни маски, изработени од шивалните од одделот за костимирање, се приклучи во практичната помош за заштита од ширење на коронавирусот.