If you decide to buy essay from us you can be sure, that the materials used by the writer and referred to in the reference list, are absolutely reliable and taken from scientific sources.

Архива
Временска прогноза
logo
Општина Радовиш | КАЛИОПИ СО ПРЕКРАСЕН КОНЦЕРТ ПРЕД РАДОВИШАНИ
9025
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-9025,ajax_updown,page_not_loaded,smooth_scroll,boxed,,wpb-js-composer js-comp-ver-3.6.12,vc_responsive

КАЛИОПИ СО ПРЕКРАСЕН КОНЦЕРТ ПРЕД РАДОВИШАНИ

Дата

August 23, 2014

Категорија

Вести, Култура

Балканската музичка ѕвезда Калиoпи синоќа одржа спектакуларен концерт на плоштадот Св. Спасо Радовишки. На преполниот плоштад таа успеа да ги понесе радовишани низ прекрасните стихови и мелодии од целата нејзина музичка кариера.
Овој концерт беше во организација на ЦК Ацо Караманов и Здружението Св. Спасо Радовишки, во склоп на празнувањето и чествувањето на заштитникот на градот Радовиш – Св. Спасо Радовишки, а целата манифестација е под покровителство на општина Радовиш и Градоначалникот Сашко Николов.

 

Фото