If you decide to buy essay from us you can be sure, that the materials used by the writer and referred to in the reference list, are absolutely reliable and taken from scientific sources.

Архива
Временска прогноза
logo
Општина Радовиш | ПРСКАЊЕ ПРОТИВ КОМАРЦИ ВО ЈУГОИСТОЧНИОТ ПЛАНСКИ РЕГИОН
14561
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-14561,ajax_updown,page_not_loaded,smooth_scroll,boxed,,wpb-js-composer js-comp-ver-3.6.12,vc_responsive

ПРСКАЊЕ ПРОТИВ КОМАРЦИ ВО ЈУГОИСТОЧНИОТ ПЛАНСКИ РЕГИОН

Дата

June 27, 2018

Категорија

Вести, Известување, Соопштенија

Најавеното прво прскање против комарци во Југоисточниот плански регион повторно е одложено.

 

Од Центарот за развој на Југоисточниот плански регион информираа дека прскањето против комарци ќе се изврши на 1 јули.

 

– Се известуваат граѓаните на општините Богданци, Босилово, Валандово, Василево, Гевгелија, Дојран, Конче, Ново Село, Радовиш и Струмица дека првото прскање кое беше одложено поради лошите временски услови ќе изврши на 1 јули (недела) во раните утрински часови, односно, во периодот од 4,30 до 9.30 часот, информираа од Центарот за развој на Југоисточниот плански регион.

 

Од Центарот посочуваат дека доколку временските услови не дозволат да се реализира прскањето, тоа ќе се спроведе на 2 јули во истиот временски период.

 

Оттаму ги известуваат сопствениците на пчелни семејства да преземат соодветни мерки за заштита, односно да ги затворат во најавениот временски период.

 

Претходно, прскањето против комарци во овој регион беше најавено за 17 и 27 јуни, но беше одложено поради лошите временски услови.