If you decide to buy essay from us you can be sure, that the materials used by the writer and referred to in the reference list, are absolutely reliable and taken from scientific sources.

Архива
Временска прогноза
logo
Општина Радовиш | Portfolio Categories Вести
34
archive,paged,tax-portfolio_category,term-vesti,term-34,paged-30,ajax_updown,page_not_loaded,smooth_scroll,boxed,,wpb-js-composer js-comp-ver-3.6.12,vc_responsive
Archive

ОДБЕЛЕЖАНИ 75 ГОДИНИ ОД СМРТТА НА ДЕДО ДАНЕ ТРАЈКОВ

  |     |   No comment

Вчера 07.07.2019 год.(Недела), со почеток во 10:00 час., со положување на свежо цвеќе од страна на неколку делегации, на спомен обележјето на планината Плачковица беше одбележана 75 годишнината од смртта на Дедо Дане Трајков.   Дедо Дане Трајков е еден од најзаслужните лица за успешната здравствена заштита...

Прочитај повеќе

ОДРЖАН ТРАДИЦИОНАЛНИОТ ТУРНИР ВО БАСКЕТ „STREETBALL 3×3 2019“

  |     |   No comment

Изминатите две недели под покровителство на ЕЛС општина Радовиш а во организација на Здружението „БАСКЕТ СПОРТ“, граѓаните на општина Радовиш на игралиштето во склоп на ООУ „Никола Карев“, имаа можност да уживаат во уметноста на уличниот баскет.   На традиционалниот турнир во баскет попознат како „STREETBALL 3X3...

Прочитај повеќе

САНИРАЊЕ НА ШТЕТИТЕ ОД ВЧЕРАШНОТО НЕВРЕМЕ

  |     |   No comment

По големото невреме кое вчера ја зафати општината, екипите на јавното претпријатие и стручните служби на локалната самоуправа вршат проценка на настанатите штети и санација на дел од проблемите предизвикани од пројните дождови и силниот ветар.   Ги замолуваме граѓаните да имаат разбирање за обемот на работа,...

Прочитај повеќе

АСФАЛТИРАЊЕ НА УЛИЦА „ИЛИЈА АЛЕКСОВ“

  |     |   No comment

Во склоп на рехабилитацијата на патниот правец обновен е и мостот пред Раклиш.   Градежните активности се дел од проектот за реконструкција и рехабилитацијата на Регионалниот пат Радовиш- Подареш....

Прочитај повеќе

ОДРЖАНА XXX СЕДНИЦА НА СОВЕТОТ НА ОПШТИНА РАДОВИШ

  |     |   No comment

Советот на општина Радовиш денес ја одржа својата редовна 30-та седница, со која претседаваше Претседателот на Советот Коле Чаракчиев.   На оваа седница беше работено со дневен ред од 42 точки.     РЕШЕНИЕ...

Прочитај повеќе

ИЗГРАДБА НА КРАК ОД УЛИЦА „ВАПЦАРОВА“

  |     |   No comment

Денес се започна со изградба на Крак од улица „Вапцарова“ во населба Куклевица во Радовиш. Овој крак од улицата ќе биде поплочен со Бекатон, исто така предвидено е решавање и одводнување на атмосферските води....

Прочитај повеќе

ДОДЕЛЕНИ ПЛАКЕТИ НА УЧЕНИЦИ ЗА ОСВОЕНИ ДРЖАВНИ НАГРАДИ ПО РАЗЛИЧНИ НАСТАВНИ ПРЕДМЕТИ

  |     |   No comment

ООУ „Крсте П. Мисирков“ додели 60 плакети на ученици за освоени државни награди по различни наставни предмети во учебната 2018/19 година....

Прочитај повеќе

ЗАПОЗНАЈТЕ ГИ ВОЈНИЦИТЕ !

  |     |   No comment

Денес граѓаните на Радовиш имаа можност преку директна комуникација со припадниците на нашата Армија и Армијата на САД поблиску да се запознаат со дел од опремата која се користи во воената вежба „Одлучен Удар“.   Опремата беше изложена пред ОУ Центар за култура „Ацо Караманов“ во периодот...

Прочитај повеќе

РЕШЕНИЕ ЗА СВИКУВАЊЕ НА XXX СЕДНИЦА НА СОВЕТОТ НА ОПШТИНА РАДОВИШ

  |     |   No comment

Врз основа на член 39 од Законот за локална самоуправа, член 19 став 2 од Статутот на општина Радовиш и член 51  од Деловникот за работа на Советот на општина Радовиш, се донесе Решение за свикување на XX седница на Советот на општина Радовиш.     Седницата ќе...

Прочитај повеќе