If you decide to buy essay from us you can be sure, that the materials used by the writer and referred to in the reference list, are absolutely reliable and taken from scientific sources.

Архива
Временска прогноза
logo
Општина Радовиш | Portfolio Categories Вести
34
archive,paged,tax-portfolio_category,term-vesti,term-34,paged-44,ajax_updown,page_not_loaded,smooth_scroll,boxed,,wpb-js-composer js-comp-ver-3.6.12,vc_responsive
Archive

ПРИЈАТНО НЕДЕЛНО ПОПЛАДНЕ НА „САМУН ЕМ ТАТЛИЈА“

  |     |   No comment

Вкусните традиционални радовишки специјалитети „Самунот и Татлијата“ посетителите и денес имаа можност да ги вкусат.   Оваа прекрасна неделна дружба на големиот број од посетители на Манифестацијата „Самун ем татлија“ беше збогатена со Концертот на „Синтезис“, кои се претставија во најсветло издание препуштајки им на радовишани и...

Прочитај повеќе

ПРИЕМ НА ДЕЛЕГАЦИИТЕ ОД ЗБРАТИМЕНИТЕ ГРАДОВИ

  |     |   No comment

ДЕЛЕГАЦИИТЕ ОД ПРИЈАТЕЛСКИТЕ ГРАДОВИ ИМПРЕСИОНИРАНИ ОД ГОСТОПРИМСТВОТО НА РАДОВИШАНИ   Градоначалникот Герасим Конузлов денес на задничкото дружење со претставниците на делегациите од збратимените и пријателските општини на Радовиш кои беа гости во нашата општина по повод Манифестацијата „Самун ем Татлија“, им искажа благодарност за посетата, недавајки се...

Прочитај повеќе

САМУН ЕМ ТАТЛИЈА 2018

  |     |   No comment

Вечерната музичка програма продолжи со настапите на Куку Леле, Жаре Бербер, Дејан Јованов и Бајабо Бенд.   Градоначалникот Герасим Конзулов искажа благодарност до сите кои се дел од Манифестацијата „Самун ем Татлија“ , поздравувајки ги сите присутни кои беа вечерва на Манифестацијата, импресиониран од прекрасната глетка и...

Прочитај повеќе

ГРАДОНАЧАЛНИКОТ КОНЗУЛОВ ИМАШЕ ПРИЕМ НА ДЕЛЕГАЦИИТЕ ОД ПРИЈАТЕЛСКИТЕ ОПШТИНИ И ГРАДОВИ НА ОПШТИНА РАДОВИШ

  |     |   No comment

Посакувајки им пријатен престој во Радовиш, Градоначалникот Конзулов искажа благодарност до сите делегации за присуството на овогодишната манифестација „Самун ем Татлија“ искажувајки искрена желба за продолжување и продлабочување на пријателството во сите области.   Исто така беше претставена кратка презентација и видео за нашата општина, а...

Прочитај повеќе

СВЕЧЕНО ОТКРИВАЊЕ НА ТАБЛАТА СО ПРИЈАТЕЛСКИТЕ ОПШТИНИ И ГРАДОВИ НА ОПШТИНА РАДОВИШ

  |     |   No comment

Во присуство на делегациите од збратимените општини кои се деновиве гости на нашата општина и Градоначалникот Герасим Конзулов по повод Манифестацијата „Самун ем Татлија“ денес на свечен начин беше одбележан овој момент и искажана благодарност до сите пријателски општини кои низ децениите го негуваат пријателството...

Прочитај повеќе

РАДОВИШ ВО ЗНАКОТ НА „САМУНОТ ЕМ ТАТЛИЈАТА“

  |     |   No comment

Продолжува Манифестацијата „Самун ем Татлија“, во претпладневните часови се продолжи со музичката програма, а исто така имаше посетеност од страна на голем број на гости кои сакаа да ги вкусат традиционалните специјалитети Самунот и татлијата.    ...

Прочитај повеќе

САМУН ЕМ ТАТЛИЈА 2018

  |     |   No comment

Вечерва се продолжи со музичката програма во склоп на Манифестацијата „Самун ем Татлија“.   Програмата беше за сите вкусови, најпрвин настапија РГБ Бенд, Кристијан Мицев, и Троја Бенд. Потоа Кристина Арнаудова со својот бенд за на крај да се заврши со величествениот концерт на „Црвена Јабука“.   Радовишани и...

Прочитај повеќе

СВЕЧЕНО ОТВАРАЊЕ НА МАНИФЕСТАЦИЈАТА „САМУН ЕМ ТАТЛИЈА“

  |     |   No comment

Во Радовиш следните три дена ќе е во знакот на традиционалните специјалитети „Самунот и Татлијата“, во попладневните часови беше свеченото отварање на манифестацијата каде што поздравен говор имаше Градоначалникот Герасим Конзулов.   Потоа беше претставен „Мега Самунот“ и „Мега Татлијата“ – со прекрасна кореографија и поддршка од...

Прочитај повеќе

РАДОВИШ ПОДГОТВЕН ЗА МАНИФЕСТАЦИЈАТА „САМУН ЕМ ТАТЛИЈА“

  |     |   No comment

Последни подготовки пред свеченото отварање на овогодишната Манифестација „Самун ем Татлија“.   Угостителите веќе се подготвени, исто така се е подготвено за почетокот на музичката програма.     Фото Галерија...

Прочитај повеќе