If you decide to buy essay from us you can be sure, that the materials used by the writer and referred to in the reference list, are absolutely reliable and taken from scientific sources.

Архива
Временска прогноза
logo
Општина Радовиш | Portfolio Categories Вести
34
archive,paged,tax-portfolio_category,term-vesti,term-34,paged-47,ajax_updown,page_not_loaded,smooth_scroll,boxed,,wpb-js-composer js-comp-ver-3.6.12,vc_responsive
Archive

РАБОТНА КОНФЕРЕНЦИЈА НА ЛОКАЛНИОТ СОВЕТ ЗА ПРЕВЕНЦИЈА ВО ОПШТИНА РАДОВИШ

  |     |   No comment

Во Радовиш беше одржана Конференција на локалниот Совет за превенција во општина Радовиш, каде што учествуваа претставници од СВР-Струмица, ПС Радовиш, Советот на општина Радовиш, Локалната самоуправа, институции, урбани заедници и НВО здруженија.   Конференцијата ја отвори Градоначалникот Герасим Конзулов, а свое обраќање имаше и началникот на...

Прочитај повеќе

РЕШЕНИЕ ЗА СВИКУВАЊЕ НА XVIII-ИТНА СЕДНИЦА НА СОВЕТОТ НА ОПШТИНА РАДОВИШ

  |     |   No comment

Врз основа на член 39 од Законот за локална самоуправа, член 19 став 2 од Статутот на општина Радовиш и член 51  од Деловникот за работа на Советот на општина Радовиш, се донесе Решение за свикување на XVIII-итна седница на Советот на општина Радовиш. Седницата ќе...

Прочитај повеќе

ОДРЖАНА XVII-ИТНА СЕДНИЦА НА СОВЕТОТ НА ОПШТИНА РАДОВИШ

  |     |   No comment

Советот на општина Радовиш ја одржа XVII-та итна седница по која се расправаше на однапред донесениот дневен ред од  30 точки.   Исто така на оваа седница се разгледоа и голем број на Извештаи и Програми доставени до Советот на општина Радовиш....

Прочитај повеќе

ЈАВЕН ПОВИК ЗА ПРИЈАВУВАЊЕ И УЧЕСТВО НА ЗАИНТЕРЕСИРАНИ СУБЈЕКТИ НА МАНИФЕСТАЦИЈАТА “СAМУН ЕМ ТАТЛИЈА“–12,13 И 14 ОКТОМВРИ 2018 ГОД.

  |     |   No comment

Врз основа на Одлука на Управниот одбор од 24.08.2018 год., Здружението „Експериенце“ на ден 27.08.2018 год. објавува :                                ЈАВЕН ПОВИК За пријавување и учество на заинтересирани субјекти на манифестацијата “СAМУН ем ТАТЛИЈА“ –...

Прочитај повеќе

РЕШЕНИЕ ЗА СВИКУВАЊЕ НА XVII-ИТНА СЕДНИЦА НА СОВЕТОТ НА ОПШТИНА РАДОВИШ

  |     |   No comment

Врз основа на член 39 од Законот за локална самоуправа, член 19 став 2 од Статутот на општина Радовиш и член 51  од Деловникот за работа на Советот на општина Радовиш, се донесе Решение за свикување на XVII-итна седница на Советот на општина Радовиш.   Седницата ќе...

Прочитај повеќе

ПРИЕМ НА ЕКИПАТА ОД TÜRK KIZILAY-ANKARA

  |     |   No comment

Градоначалникот на општина Радовиш Герасим Конзулов денес оствари средба и прием на екипата од Црвената полумесечина од градот Turk Kızılay, Анкара Република Турција кои се присутни по повод Курбан Бајрам во Радовиш....

Прочитај повеќе

ПОТПИШАН „МЕМОРАНДУМ ЗА ПРИЈАТЕЛСТВО И СОРАБОТКА“ ПОМЕЃУ ОПШТИНА РАДОВИШ И ОПШТИНА ТЕТЕВЕН ОД РЕПУБЛИКА БУГАРИЈА

  |     |   No comment

Во официјална посета на ЕЛС општина Радовиш беше делегацијата од општина Тетевен, Република Бугарија предводена од Градоначалничката Г-ѓа Мадлена Бојаџиева.   Најпрво беше остварен прием во кабинетот на Градоначалникот на општина Радовиш а потоа беше реализирана работна средба помеѓу делегацијата од Тетевен со раководниот тим од општинската...

Прочитај повеќе

КОНЦЕРТ НА РАДОВИШКИ МУЗИЧКИ АРТИСТИ

  |     |   No comment

Во склоп на програмата за празнувањето на празникот Св. „Спасо Радовишки“ вчера на плоштадот Св „Спасо Радовишки, се одржа концерт на Радовишки музички артисти.   На овој концерт настапија: Ангел Јовевски, Александар Таушанов и Jazzna, и Кристијан Јованов    ...

Прочитај повеќе

„МУЗИЧКО ЛИКОВЕН ХЕПЕНИНГ“ ОД ХУМАНИТАРЕН КАРАКТЕР

  |     |   No comment

Во склоп на програмата за празнувањето на празникот Св. „Спасо Радовишки“ вчера на плоштадот Св „Спасо Радовишки, се одржа музички ликовен хепенинг кој беше од хуманитарен карактер.   Талентирани дечиња од основните општински училишта цртаа ликовни творби кои се продаваа и средствата од ликовните творби ќе бидат...

Прочитај повеќе

РАДОВИШ ГО ПРОСЛАВУВА ДЕНОТ НА ПАТРОНОТ И ЗАШТИТНИК НА ГРАДОТ – СВ. СПАСО РАДОВИШКИ

  |     |   No comment

Градот Радовиш го прославува денот на патронот и заштитникот на градот Св. Спасо Радовиш, Програмата за чествувањето на празникот Св. Спасо Радовишки се одвиваше во изминатите три дена.   Вчера се одржа "Вечерна богослужба" во Храмот Св. Троца, на која чиноначалствуваше, Неговото високопреосвештенство Митрополитот Брегалнички г. Иларион,...

Прочитај повеќе