If you decide to buy essay from us you can be sure, that the materials used by the writer and referred to in the reference list, are absolutely reliable and taken from scientific sources.

Архива
Временска прогноза
logo
Општина Радовиш | Portfolio Categories Вести
34
archive,paged,tax-portfolio_category,term-vesti,term-34,paged-52,ajax_updown,page_not_loaded,smooth_scroll,boxed,,wpb-js-composer js-comp-ver-3.6.12,vc_responsive
Archive

РАБОТНА ПОСЕТА НА ОПШТИНА ТЕТЕВЕН ВО БУГАРИЈА

  |     |   No comment

ДЕЛАГАЦИЈА ОД ОПШТИНА РАДОВИШ ВО РАБОТНА ПОСЕТА НА ОПШТИНА ТЕТЕВЕН, РЕПУБЛИКА БУГАРИЈА Во периодот од 23 до 25 Мај, делегација од општина Радовиш предводена од Градоначалникот на општина Радовиш, Герасим Конзулов беше во работна посета на општина Тетевен во Република Бугарија. Делегацијата најпрво беше пречекана во општината...

Прочитај повеќе

ДОДЕЛЕН ПЕХАРОТ НА ФК РАКЛИШ, ШАМПИОНОТ ОД ОПШТИНСКАТА ФУДБАЛСКА ЛИГА 2017/18

  |     |   No comment

ФК Раклиш ја освоија шампионската титула во Општинската фудбалска лига 2017/18. Вчера на Градскиот стадион во Радовиш, свечено им беше доделен пехарот за оваа титула од страна на Градоначалникот Герасим Конзулов....

Прочитај повеќе

АСФАЛТИРАЊЕ НА ДЕЛ ОД УЛИЦАТА КАЈ ПРВИОТ МОСТ

  |     |   No comment

Работни активности за поврзување на дел од улица со првиот мост по течението на Радовишка река кој што претставуваше проблем за граѓаните кои живеат во тој дел на градот. Со оваа асфалтирање целосно ќе може безбедно да се одбива сообраќајот и кружното движење на возилата по...

Прочитај повеќе

РАБОТНИ АКТИВНОСТИ НА УЛИЦАТА ВО РАКЛИШ

  |     |   No comment

Во тек се работни активности на изградбата на новата улица во населба Раклиш. Деновиве се започна со пробивањето и порамнувањето на улицата која е долж течението на река Марлада....

Прочитај повеќе

НОВ АСФАЛТЕН СЛОЈ НА УЛИЦА КАЛАУЗЛИСКА ВО РАДОВИШ

  |     |   No comment

  Градоначалникот Герасим Конзулов денес беше на терен и ги проследи работните активности кои се одвиваат на улица Калаузлиска, каде што денес се асфалтираше со нов асфалтен слој.   Делот на улицата Калузлиска, во должина од околу 500 метри каде што беше најмногу оштетена на излезот од градот...

Прочитај повеќе

ДОБИЕНА ГРАДЕЖНА ДОЗВОЛА ЗА ИЗГРАДБА НА ПАТОТ КОН РУДНИКОТ „БОРОВ ДОЛ“

  |     |   No comment

ДОБИЕНА ГРАДЕЖНА ДОЗВОЛА ЗА ИЗГРАДБА НА ЛОКАЛЕН И ПРИСТАПЕН ПАТ КОН НОВИОТ РУДНИК „БОРОВ ДОЛ“   Градоначалникот Герасим Конзулов во присуство на Раководителот на секторот за урбанизам Кирчо Сусинов вчера ја додели градежната дозвола на Директорот на Рудникот Бучим Николајчо Николов.   Со добивањето на оваа градежна дозвола инвеститорот...

Прочитај повеќе

РАБОТЕН СОСТАНОК СО ВОЛОНТЕРИ И ПРЕТСТАВНИЦИ НА „МИРОВЕН КОРПУС“

  |     |   No comment

Денес во салата за состаноци на Општина Радовиш се одржа работен состанок на претставници на Општина Радовиш, претставници на образовните институции во општината и претставници на здруженија на граѓани со претставници од организацијата “Мировен Корпус“ од Соединетите Американски Држави. На состанокот присуствуваа високи претставници и волонтери од...

Прочитај повеќе

СЕМИНАР ВО РАМКИТЕ НА „ПРОЕКТОТ ЗА ГРАДЕЊЕ НА КАПАЦИТЕТИ ЗА ЕКОСИСТЕМСКИ-БАЗИРАНО НАМАЛУВАЊЕ НА РИЗИЦИ ОД КАТАСТРОФИ“

  |     |   No comment

Во рамките на „Проектот за градење на капацитети за екосистемски-базирано намалување на ризици од катастрофи (Eco-DRR) преку одржливо управување со шумите во Република Македонија” денес беше одржан еднодневен Семинар  за запознавње со концептот на  Еко-ДРР и беше презентиран Проектот.     На почетокот воведно обраќање имаше Градоначалникот на...

Прочитај повеќе

МЕМОРИЈАЛЕН ТУРНИР „НАШИ ВЕЧНИ ХЕРОИ“

  |     |   No comment

Во чест на тројцата загинати бранители кои потекнуваат од нашата општина Готак, Соколов и Крстев, вчера беше одржан Меморијалниот турнир во мал фудбал „Наши вечни херои“.   ОО на МПС Радовиш и општина Радовиш и годинава по втор пат беа организиратори на овој меморијален турнир, а генерален...

Прочитај повеќе

АСФАЛТИРАЊЕ НА ДЕЛ ОД РЕГИОНАЛНИОТ ПАТ КОН ПЛАЧКОВИЦА

  |     |   No comment

Градоначалникот Герасим Конзулов денес беше во посета на Планината Плачковица каде што се одвиваат градежните работи околу реконструкцијата на регионалниот пат каде што денес се асфалтираше дел од трасата од 2,5 км. која е предвидена со овој проект за реконструкција и поставување на нов асфалтен...

Прочитај повеќе