If you decide to buy essay from us you can be sure, that the materials used by the writer and referred to in the reference list, are absolutely reliable and taken from scientific sources.

Архива
Временска прогноза
logo
Општина Радовиш | Portfolio Categories Вести
34
archive,paged,tax-portfolio_category,term-vesti,term-34,paged-66,ajax_updown,page_not_loaded,smooth_scroll,boxed,,wpb-js-composer js-comp-ver-3.6.12,vc_responsive
Archive

БРОНЗЕН МЕДАЛ ЗА ТРАЈЧО АНГЕЛОВ ОД СВЕТСКОТО ПРВЕНСТВО ЗА ВЕТЕРАНИ

  |     |   No comment

Нашиот ветеран од боречкиот клуб Бучим, Трајчо Ангелов се закит со бронзен медал на Светското првенство за ветерани кое се одржа во Пловдив, Бугарија. Тој настапуваше во категоријата 100...

Прочитај повеќе

СВЕЖО ЦВЕЌЕ ПО ПОВОД 11 ОКТОМВРИ

  |     |   No comment

По повод 11 Октомври, Денот на македонското востание, денес во Радовиш на споменикот на паднатите борци од НОВ беше положено свежо цвеќе и одадена почит кон загинатите од народно ослободителната војна.   Свежо цвеќе положи Градоначалникот на општина Радовиш Сашко Николов, како и голем број на делегации....

Прочитај повеќе

ДЕЧИЊАТА ОД ГРАДИНКАТА ВО ПОСЕТА НА ОПШТИНАТА

  |     |   No comment

Денеска по повод „Неделата на детето“ во посета на општина Радовиш беа дечиња од Детската градинка „Ацо Караманов“ заедно со нивните воспитувачки. Детската градинка со различни активности ја одбележува Неделата на детето. Дечињата беа примени од градоначалникот на општина Радовиш Сашко Николов....

Прочитај повеќе

О Г Л А С за учество на обука и распределба на грантови за воведување на агроеколошки мерки во сливот на река Струмица – Втор циклус

  |     |   No comment

О Г Л А С за учество на обука и распределба на грантови за воведување на агроеколошки мерки во сливот на река Струмица - Втор циклус   Проектот за управување со сливот на река Струмица го спроведува Програмата за развој на Обединетите нации (УНДП) во партнерство со...

Прочитај повеќе

ИЗЛОЖБА НА СТУДЕНТСКИ ТРУДОВИ ОД АРХИТЕКТОНСКИОТ ФАКУЛТЕТ

  |     |   No comment

Почетокот на традицијата на одржувањето на манифестацијата „Самун ем татлија„ која градот Радовиш ја организира секоја година, се совпаѓа со почетокот на традицијата на одржување изложба на студентски трудови од предметот Моделарство кој според наставната програма на Архитектонскиот факултет, УКИМ – Скопје, се одржува секоја...

Прочитај повеќе

РАБОТНА СЕДНИЦА НА ЗДРУЖЕНИЕТО НА ПЕНЗИОНЕРИТЕ НА РАДОВИШ И КОНЧЕ

  |     |   No comment

Меѓуопштинското здружение на пензионери ја одржа седмата седница на Собрание на здружението Седницата беше одржана во просториите на ресторан „Шампион“ со почеток од 11 часот и на истата членовите на Собранието го усвоија записникот од шестата седница, по што следуваше обраќање на претседателот на здружението Јордан...

Прочитај повеќе

ДОНИРАНО ПРОТИВПОЖАРНО ВОЗИЛО ЗА ПОТРЕБИТЕ НА ТППЕ РАДОВИШ

  |     |   No comment

Ова противпожарно возило е донација од Шведска. Истото е опремено со се неопходно за ваков тип возила и има агрегат кој произведува 220 волти струја, како и витло за извлекување пумпа за влечење на вода и е наменет за различни ситуации како за технички интервенции...

Прочитај повеќе

„ОТВОРЕНИ ЗАБАВНИ ФУДБАЛСКИ ШКОЛИ“ – РАДОВИШ 2017

  |     |   No comment

„Отворени забавни фудбалски школи “ кои по 20-ти пат се одржуваат во нашиот град, вклучени 200 дечиња на возраст од 6-11 години во овие два дена имаат активности со своите тренери и инструктури, забавувајки се преку игра, музика и фудбалски игри на градскиот стадион во...

Прочитај повеќе