If you decide to buy essay from us you can be sure, that the materials used by the writer and referred to in the reference list, are absolutely reliable and taken from scientific sources.

Архива
Временска прогноза
logo
Општина Радовиш | Portfolio Categories Вести
34
archive,paged,tax-portfolio_category,term-vesti,term-34,paged-89,ajax_updown,page_not_loaded,smooth_scroll,boxed,,wpb-js-composer js-comp-ver-3.6.12,vc_responsive
Archive

ВЕТУВАМЕ, ИСПОЛНУВАМЕ И РЕАЛИЗИРАМЕ-НАШИТЕ ИДЕИ И ПРОЕКТИ НА ДЕЛО

  |     |   No comment

Денеска Градоначалникот на општина Радовиш Сашко Николов посети повеќе локации на кои се изведуваат градежни работи особено на улиците во градот. При тоа тој изјави: ,,Посебно сум горд што со започнувањето на ова активност на крак Корча Маало во населба Коџа Баир го решаваме повеќе деценискиот...

Прочитај повеќе

ПОЛОЖЕНО СВЕЖО ЦВЕЌЕ НА СПОМЕНИКОТ НА ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ ВО РАДОВИШ

  |     |   No comment

Делегација од општина Радовиш предводена од Градоначалникот Сашко Николов денес положи свежо цвеќе на споменикот на нашиот револуционер Гоце Делчев, со што му беше оддадена почит и обележани 112 години од смртта на овој наш револуционер кој со своето дело и револуционерна дејност остави траен...

Прочитај повеќе

ОДРЖАНИ ТРАДИЦИОНАЛНИТЕ „ПРВОМАЈСКИ НАТПРЕВАРИ 2015“

  |     |   No comment

Денес во Радовиш имавме можност да проследиме богата спортска програма, а по повод  традиционалните „Првомајски натпревари„.   Во СРЦ „25 мај„ и спортскиот терен во СОУ „Коста Сусинов„ беа одиграни финални натпревари од „Општинската училишна лига 2014/15„ во Футсал каде шампиони станаа фудбалерите од ООУ „Крсте П....

Прочитај повеќе

ФУДБАЛЕРИТЕ НА ООУ КРСТЕ П. МИСИРКОВ-ШАМПИОНИ ВО ОПШТИНСКАТА УЧИЛИШНА ЛИГА

  |     |   No comment

Денес во Спортската сала 25 мај и теренот во Гимназијата Коста Сусинов беа одиграни последните две кола од Општинската училишна лига во Футсал 2014/15.   Во неизвесен дуел речиси до крајот на натпреварот првото место со 24 бода го освои екипата на ООУ „Крсте Петков Мисирков“ совладувајќи...

Прочитај повеќе

РАДОВИШ-ОПШТИНА ВО КОЈА СЕ ПОЧИТУВААТ ПРИНЦИПИТЕ НА ДОБРО ВЛАДЕЕЊЕ

  |     |   No comment

Општина Радовиш е на 2-ро место помеѓу општините од Југоисточен регион, а на 9-то на генерално ниво помеѓу 40 истражувани општини по проектот ЛОТОС-размена на најдобри ЕУ практики во следењето на антикоруптивни мерки на локално ниво. Главната цел на овој проект е да се промовираат...

Прочитај повеќе

ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НИКОЛОВ ОСТВАРИ СРЕДБА СО АМБАСАДОРОТ НА БОСНА И ХЕРЦЕГОВИНА ВО РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА

  |     |   No comment

Градоначалникот Сашко Николов денеска беше домаќин на амбасадорот на Босна и Херцеговина во Република Македонија Здравко Беговиќ.   На заедничката остварена средба и разговори беа разгледани можностите за соработка помеѓу општини од Босна и Херцеговина, забелешка на амбасадорот беше дека по конфигурација општините во Македонија се слични...

Прочитај повеќе

ЗБРАТИМУВАЊЕ НА ОПШТИНА АЛИ АГА ОД ТУРЦИЈА И ОПШТИНА РАДОВИШ

  |     |   No comment

Деновиве делегација од општина Радовиш беше во посета на градот Али Ага во Република Турција со кој одамна се негуваат добрите односи и меѓусебните контакти, а исто така беше и дел од празнувањето на националниот празник „Денот на детето-23ти април”, каде што покрај официјалната делегација...

Прочитај повеќе

НОВ ПАРК ЗА РАДОСТ НА ДЕЦАТА ОД ТРЕТА УРБАНА ЗАЕДНИЦА ВО РАДОВИШ

  |     |   No comment

Денеска свечено беше пуштено во употреба новоизграденото детско катче во третата урбана заедница во Радовиш. За половина мандат и ветени десет детски катчиња Градоначалникот Николов успеа и ги реализира сите, а со денешното свечено пуштање во употреба на десеттото катче се заокружува дел од проектот...

Прочитај повеќе

34.СЕДНИЦА НА СОВЕТОТ НА ОПШТИНА РАДОВИШ

  |     |   No comment

Советот на општина Радовиш ја одржа 34-та седница, во која беа разгледани и усвоени голем број на одлуки и извештаи од комисиите при Советот.   Седницата ја водеше Претседателот на Советот Никола Миовски, а се работеше со однапред донесен дневен ред од 75 точки....

Прочитај повеќе

НАЈГОЛЕМИОТ ДЕЛ ОД ВЕТЕНИТЕ ПРОЕКТИ ЗА ПОЛА МАНДАТ СЕ ВЕЌЕ РЕАЛИЗИРАНИ

  |     |   No comment

Градоначалникот на општина Радовиш Сашко Николов го презентираше Отчетот за реализираните проекти во 2014 година со кој се става на детален увид пред граѓаните досегашното работење и секое поединечно ветување.   На денешната прес-конференција во духот на отчетноста беа презентирани 69 проекти кои се целосно реализирани од...

Прочитај повеќе