If you decide to buy essay from us you can be sure, that the materials used by the writer and referred to in the reference list, are absolutely reliable and taken from scientific sources.

Архива
Временска прогноза
logo
Општина Радовиш | Portfolio Categories Вести
34
archive,paged,tax-portfolio_category,term-vesti,term-34,paged-91,ajax_updown,page_not_loaded,smooth_scroll,boxed,,wpb-js-composer js-comp-ver-3.6.12,vc_responsive
Archive

НОВО ВОЗИЛО ЗА ПОТРЕБИТЕ НА ДЕТСКАТА ГРАДИНКА ВО РАДОВИШ

  |     |   No comment

Денес во ЈОУДГ,,Ацо Караманов,, Радовиш беше дадено во употреба новото возило за потребите на градинката. (дистрибуирање на храна по објектите, пунктовите на Народна кујна и други тековни потреби во установата).   Набавени се нови 350 столчиња во боја во сите (3) објекти, нови 90 масички во боја...

Прочитај повеќе

СРЕДБА НА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ СО ГРАЃАНИТЕ ОД ЗЛЕОВО И ПОКРАЈЧЕВО

  |     |   No comment

Агендата на Градоначалникот Сашко Николов за посети и средби со граѓаните од Урбаните заедници во општина Радовиш продолжи и вечерва во населените места Злеово и Покрајчево.    Градоначалникот Николов на средбата која што беше пристутен и Претседателот на Советот Никола Миовски, ги запознаа грѓаните со предвидените проекти...

Прочитај повеќе

УЧЕНИЦИТЕ ОД ООУ КРСТЕ П. МИСИРКОВ ВО ПОСЕТА НА ОПШТИНАТА

  |     |   No comment

Денес на огромно задоволство на Градоначалникот Сашко Николов и во посета на општината беа учениците од ООУ Крсте П. Мисирков од Радовиш, кои се запознаа со Градоначалникот на општина Радовиш и му поставуваа голем број на прашања околу неговата функција, како и за органите на...

Прочитај повеќе

СРЕДБА НА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ СО ГРАЃАНИТЕ ОД ЈАРГУЛИЦА И РАКЛИШ

  |     |   No comment

Вечерва се продолжи со Агендата на Градоначалникот Сашко Николов за посети и средби со граѓаните од Урбаните заедници во општина Радовиш.   Градоначалникот Сашко Николов заедно со Претседателот на Советот Никола Миовски, како и дел од своите соработници денес ги посетија Урбаните заедници од населените места Јаргулица...

Прочитај повеќе

СРЕДБА НА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ СО ГРАЃАНИТЕ ОД 3, 4 и 5 УЗ РАДОВИШ.

  |     |   No comment

Вечерва во “Центарот за култура” во Радовиш, Градоначалникот Сашко Николов заедно со Претседателот на Советот Никола Миовски одржаа состанок и средба со граѓаните од Урбаните заедници 3, 4 и 5 од Радовиш. На оваа средба исто така беа присутни и раководители и директори од подрачните...

Прочитај повеќе

СРЕДБА НА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ СО ГРАЃАНИТЕ ОД 1 и 2 УЗ РАДОВИШ

  |     |   No comment

Градоначалникот Сашко Николов во придружба на Претседателот на Советот Никола Миовски, Директорот на ЈП Плаваја Драги Миленков како и други раководители и директори од подрачните институции ја продолжува праксата за посети по Урбаните заедници и средби со граѓаните на општина Радовиш.    Вечерва во Центарот за култура...

Прочитај повеќе

СРЕДБА СО ПЕНЗИОНЕРКИТЕ ОД РАДОВИШ И КОНЧЕ

  |     |   No comment

Градоначалникот на општина Радовиш, Сашко Николов денес оствари средба со жените пензионерки од Здружението на Пензионерите и Сојузот на борците од Радовиш и Конче. На оваа средба Градоначалникот Николов им го честиташе празникот на жената 8-ми Март, посакувајки им многу здравје, долговечност и мирни и безгрижни...

Прочитај повеќе

РАДОВИШАНИ ИЗВОЈУВАА УШТЕ ЕДНА ПОБЕДА

  |     |   No comment

Вечерва со присуството на Хуманитарниот настан кој се одржа во СРЦ “25 мај” во Радовиш, Радовишани покажаа дека се хумани и со тоа “Извојуваа уште една победа”.   Хуманитарниот настан “Да изиграме за Шац” се одржа со почеток од 19.00 часот, а во него се одиграа два...

Прочитај повеќе

РАДОВИШ ДОКАЖА ДЕКА Е “ГРАД НА СПОРТОТ”

  |     |   No comment

Уште една голема победа на нашиот ракометен клуб. РК Радовиш се поблиску до плејоф завршницата и разигрувањето за шампионската титула и можноста за излез и играње во еврокуповите.   РК РАДОВИШ – РК ПРИЛЕП 29-28 (16-12)   Вечерва во преполната сала во Радовиш беше совладан еден од главните конкуренти...

Прочитај повеќе