If you decide to buy essay from us you can be sure, that the materials used by the writer and referred to in the reference list, are absolutely reliable and taken from scientific sources.

Архива
Временска прогноза
logo
Општина Радовиш | Portfolio Categories Вести
34
archive,paged,tax-portfolio_category,term-vesti,term-34,paged-93,ajax_updown,page_not_loaded,smooth_scroll,boxed,,wpb-js-composer js-comp-ver-3.6.12,vc_responsive
Archive

ИЗВЕСТУВАЊЕ ДО ГРАЃАНИТЕ ЗА НАСТАНАТИТЕ ШТЕТИ ОД НЕВРЕМЕТО

  |     |   No comment

Се известуваат сите граѓани од Радовиш и населените места кои имаат претрпено штети од невремето кое ја зафати општината, да дојдат и пријават во просториите на општина Радовиш почнувајки од денес Сабота (24.01.2015 год) до Среда (28.01.2015 год).   Денес општина Радовиш има воспоставено дежурство, и во...

Прочитај повеќе

ВАСИЛИЧАРСКИ ОГНОВИ – ДОЧЕК НА ПРАВОСЛАВНА НОВА ГОДИНА

  |     |   No comment

Со масовни организирани собири во сите населените места, организирано во некои традиционално со примопредавање на кумството, и традиционалното лепче со паричка, а во некои збогатено со маскембали и дефиле беше дочекана Православната нова година.     И оваа година по трет пат во Ораовица беше одржан карневалот “Џамала...

Прочитај повеќе

ПЕНЗИОНЕРИТЕ “СПОРТИСТИ НА ГОДИНАТА” НА ПРИЕМ КАЈ ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НИКОЛОВ

  |     |   No comment

Градоначалникот на општина Радовиш г-дин Сашко Николов денес оствари средба со пензионерите - спортисти од Здружението на пензионерите на Радовиш и Конче кои од страна на оваа здружение беа избрани за најуспешни спортисти во 2014 година.   Овие пензионери со приматот "Спортисти за 2014" се стекнаа преку...

Прочитај повеќе

ЈАВНА ПРЕЗЕНТАЦИЈА И ЈАВНА АНКЕТА ЗА ДУП РАКЛИШ

  |     |   No comment

Денес во просториите на општина Радовиш се одржа Јавна презентација зa донесување на Урбанистички план за Раклиш во површина од 35,7 ха.   Нацрт планот на Урбанистичкиот план  за Раклиш беше истакнат во просториите на општина Радовиш (мала сала), каде што беше одржана и презентацијата. Јавната анкета траеше...

Прочитај повеќе

ХУМАНИТАРНА АКЦИЈА ВО ДОНИРАЊЕ ПРЕХРАМБЕНИ ПАКЕТИ НА СОЦИЈАЛНО ЗАГРОЗЕНИТЕ СЕМЕЈСТВА ОД ОПШТИНА РАДОВИШ

  |     |   No comment

Подготвувајки се за празникот на љубовта и мирот, денот кога се слави Христовото раѓање, каде што овој голем христијански празник е можност да се собере семејството, да се обноват старите пријателства и луѓето да се потсетат на вистинските вредности.   По тој повод Градоначалникот на општина Радовиш...

Прочитај повеќе

НАЈАВА НА ХРИСТОВОТО РАЃАЊЕ – КОЛЕДАРСКА ЛИТИЈА

  |     |   No comment

Нема поубав ден од тој што ќе ви започне со прекрасна Коледарска песна од милите, искрени и чисти детски срца.  Ден кога целото семејство е собрано на празнична трпеза , кога сите среќни се во исчекување на денот на Христовото раѓање. Ден кога топлината на...

Прочитај повеќе

ГРАДОНАЧАЛНИКОТ САШКО НИКОЛОВ ДОНИРАШЕ ОПРЕМА НА УЧИЛИШНИТЕ СПОРТСКИ КЛУБОВИ

  |     |   No comment

Уште една донација од страна на Градоначалникот Сашко Николов за нашите млади спортисти од Училишниот спортски клуб Крсте П. Мисирков.   Комплет спортска опрема беше донирана на машката одбојкарска екипа и женската кошаркарска екипа. Училишниот спортски клуб Крсте П. Мисирков во изминатата 2014 година зеде учество во кадетската...

Прочитај повеќе

НОВОГОДИШНИ ОБРАЌАЊА НА ПРЕМИЕРОТ И ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА

  |     |   No comment

Новогодишни обраќања на Премиерот г-дин Никола Груевски, и Претседателот на Република Македонија, д-р Ѓорге Иванов по повод Новата 2015 година....

Прочитај повеќе