If you decide to buy essay from us you can be sure, that the materials used by the writer and referred to in the reference list, are absolutely reliable and taken from scientific sources.

Архива
Временска прогноза
logo
Општина Радовиш | БАСКЕРФЕСТ 2016
11786
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-11786,ajax_updown,page_not_loaded,smooth_scroll,boxed,,wpb-js-composer js-comp-ver-3.6.12,vc_responsive

БАСКЕРФЕСТ 2016

 

 

 


Во Саботата на 25 Jуни, Општина Радовиш како дел од програмата на Радовишко културно лето, беше домаќин на уличната летна атракција „БАСКЕРФЕСТ 2016“.

Baskerfest 2016 (3)

Поединечните перформанси на Германецот VINYL BURNS, Чилеанецот MONK, Aмериканецот Willy Wonder, новосадската атракција со оган – МARKO & SOFI, чудесниот Mr.Copini и останатите уметници од Јапонија и Италија беа незаборавно доживување за дечињата но и за повозрасните кои беа присутни на плоштадот Св. Спасо Радовишки.

Baskerfest 2016 (2)

Дата

June 27, 2016

Категорија

Вести, Култура