If you decide to buy essay from us you can be sure, that the materials used by the writer and referred to in the reference list, are absolutely reliable and taken from scientific sources.

Архива
Временска прогноза
logo
Општина Радовиш | БАСКЕР ФЕСТ ПО ВТОР ПАТ ВО РАДОВИШ
8106
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-8106,ajax_updown,page_not_loaded,smooth_scroll,boxed,,wpb-js-composer js-comp-ver-3.6.12,vc_responsive
 

БАСКЕР ФЕСТ ПО ВТОР ПАТ ВО РАДОВИШ

Дата

June 22, 2014

Категорија

Вести, Култура

Вечерва на Плоштадот Св. Спасо Радовишки имаа настап уметниците од караванот на Баскер фест 2014.

 

Радовишани,а пред се најмладите имаа можност да проследат настапи и атракции на голем број уметници од целиот свет – Чиле, Аргентина, Бразил, Кореја, Русија, Јапонија и др. Овде имаа свои точки жонглери, акробати, маѓионичари, артисти и многу други.

 

Пред преполниот плоштад од дечиња и своите родители во пет часовната програма караванот на Баскер фест 2014 го отвори овогодишното Радовишко културно лето, кое најавува богата културно-уметничка програма преку целиот летен период.