If you decide to buy essay from us you can be sure, that the materials used by the writer and referred to in the reference list, are absolutely reliable and taken from scientific sources.

Архива
Временска прогноза
logo
Општина Радовиш | БОРЕЧКИОТ КЛУБ БК „БУЧИМ-РАДОВИШ“ НА ПРИЕМ КАЈ ГРАДОНАЧАЛНИКОТ
18376
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-18376,ajax_updown,page_not_loaded,smooth_scroll,boxed,,wpb-js-composer js-comp-ver-3.6.12,vc_responsive

БОРЕЧКИОТ КЛУБ БК „БУЧИМ-РАДОВИШ“ НА ПРИЕМ КАЈ ГРАДОНАЧАЛНИКОТ

Дата

November 18, 2021

Категорија

Вести, Спорт

Градоначалникот на општина Радовиш Ацо Ристов оствари прием на борачите, стручниот штаб и управата на Боречкиот клуб „Бучим-Радовиш“.

 

Повод за приемот беа освоените репрезентативни медали на Балканското првенство и на Медитеранското првенство кои се одржаа во Грција, во доста силна конкуренција.

 

Градоначалникот им честиташе на постигнатите успеси и изрази особено задоволство што продолжува традицијата на успесите во борењето во нашата општина со надеж дека истите ќе продолжат а во блиска иднина да се радуваме и на европски медал.