If you decide to buy essay from us you can be sure, that the materials used by the writer and referred to in the reference list, are absolutely reliable and taken from scientific sources.

Архива
Временска прогноза
logo
Општина Радовиш | ГРАДОНАЧАЛНИКОТ КОНЗУЛОВ СО ЧЕСТИТКА ДО ВЕРНИЦИТЕ КОИ ГО ПРОСЛАВУВААТ БОЖИК СПОРЕД ГРЕГОРИЈАНСКИОТ КАЛЕНДАР
15363
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-15363,ajax_updown,page_not_loaded,smooth_scroll,boxed,,wpb-js-composer js-comp-ver-3.6.12,vc_responsive

ГРАДОНАЧАЛНИКОТ КОНЗУЛОВ СО ЧЕСТИТКА ДО ВЕРНИЦИТЕ КОИ ГО ПРОСЛАВУВААТ БОЖИК СПОРЕД ГРЕГОРИЈАНСКИОТ КАЛЕНДАР

Дата

December 25, 2018

Категорија

Вести, Известување, Соопштенија

По повод празникот Христово раѓање – Божик градоначачникот Конзулов упати писмо со честитки до сите граѓани од католичка вероисповед.

 

„Ми претставува особено задоволство во овие празнични денови да Ви го честитам големиот празник на Христовото раѓање – Божик.

 

Секоја година Христовото раѓање е нова надеж за подобро утре за секој човек, во секое семејство. Радоста што овие денови ја носат, споделете ја со најблиските и нека овие денови бидат исполнети со многу среќа, здравје и благосостојба во вашите домови.

 

Во годината што претстои да ги негуваме човековите вредности, почитта и меѓусебното разбирање.“