If you decide to buy essay from us you can be sure, that the materials used by the writer and referred to in the reference list, are absolutely reliable and taken from scientific sources.

Архива
Временска прогноза
logo
Општина Радовиш | ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НИКОЛОВ НА СРЕДБА СО УПРАВАТА И РАКОМЕТАРИТЕ НА РК РАДОВИШ
11363
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-11363,ajax_updown,page_not_loaded,smooth_scroll,boxed,,wpb-js-composer js-comp-ver-3.6.12,vc_responsive

ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НИКОЛОВ НА СРЕДБА СО УПРАВАТА И РАКОМЕТАРИТЕ НА РК РАДОВИШ

Дата

February 15, 2016

Категорија

Вести, Спорт

Ракометарите на РК Радовиш, најуспешниот спортски клуб од нашата општина беа посетени од страна на Градоначалникот Сашко Николов.

 

На оваа средба тој присуствуваше на тренингот и заедно со управата се разговараше за тековната сезона и настапите на РК Радовиш, како и за можноста на повторување на успесите кој ги постигна овој наш клуб во изминатите години во највисокиот ранг на натпреварување во Македонија-Супер лигата.

 

Во знак на благодарност Градоначалникот Николов доби подарок дрес од управата на РК Радовиш