If you decide to buy essay from us you can be sure, that the materials used by the writer and referred to in the reference list, are absolutely reliable and taken from scientific sources.

Архива
Временска прогноза
logo
Општина Радовиш | ГРАДОНАЧАЛНИКОТ САШКО НИКОЛОВ ОСТВАРИ СО ФУДБАЛЕРИТЕ И УПРАВАТА НА ФК ИЗВЕДЕН
11362
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-11362,ajax_updown,page_not_loaded,smooth_scroll,boxed,,wpb-js-composer js-comp-ver-3.6.12,vc_responsive

ГРАДОНАЧАЛНИКОТ САШКО НИКОЛОВ ОСТВАРИ СО ФУДБАЛЕРИТЕ И УПРАВАТА НА ФК ИЗВЕДЕН

Дата

February 14, 2016

Категорија

Вести, Спорт

Градоначалникот Николов оствари средба со членовите и управата на ФК Изведен. На оваа средба беше разговарано за амбициите кои ги има овој фудбалски клуб за влез и натпреварување во повисок ранг на натпревари – третата македонска фудбалска лига.

 

Исто така се разговараше и за инфраструктурните зафати кои треба да се реализираат на стадионот „Црвени брегови“ со цел да има услови за учество и натпреварување во оваа лига.