If you decide to buy essay from us you can be sure, that the materials used by the writer and referred to in the reference list, are absolutely reliable and taken from scientific sources.

Архива
Временска прогноза
logo
Општина Радовиш | ВО РАДОВИШ УТРЕ ЕДНОДНЕВЕН НАСТАН ПРОПРАТЕН СО НЕКОЛКУ РАЗЛИЧНИ СОДРЖИНИ
16036
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-16036,ajax_updown,page_not_loaded,smooth_scroll,boxed,,wpb-js-composer js-comp-ver-3.6.12,vc_responsive

ВО РАДОВИШ УТРЕ ЕДНОДНЕВЕН НАСТАН ПРОПРАТЕН СО НЕКОЛКУ РАЗЛИЧНИ СОДРЖИНИ

Дата

May 29, 2019

Категорија

Вести, Известување

Утре 30.05.2019 година (Четврток), општина Радовиш во соработка со канцеларијата на Европската делегација во Скопје, канцеларијата на УСАИД во Скопје, како и СОУ Коста Сусинов и општинските основни училишта, организираат прекрасен еднодневен настан пропратен со неколку различни содржини.

 

Програмата која ќе се одвива во дворот и просториите на СОУ Коста Сусинов, најпрво ќе започне со пристигнувањето на ЕУ АВТОБУСОТ, а веднаш потоа ќе биде отворен и традиционалниот „УЧИЛИШЕН НАУЧЕН САЕМ“.

 

Потоа ќе следуваат СПОРТСКИ ИГРИ на повеќенаменското игралиште како и проектите „ВЕЛО РОДЕО“ и „ЗА ЧИСТО КАКО ДОМА ИСТО“.

 

Настанот ќе биде збогатен и со присуството на Амбасадорите на: Р.Бугарија во Македонија, неговата екселенција Г-дин Ангел Ангелов, на Р.Италија, неговата екселенција Г-дин Карло Ромео и Директорот на УСАИД во Македонија, Г-дин Едвард Гонзалес.