If you decide to buy essay from us you can be sure, that the materials used by the writer and referred to in the reference list, are absolutely reliable and taken from scientific sources.

Архива
Временска прогноза
logo
Општина Радовиш | ЗАВРШНА ПРОГРАМА ОД МАНИФЕСТАЦИЈАТА „СВ.СПАСО РАДОВИШКИ“
16661
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-16661,ajax_updown,page_not_loaded,smooth_scroll,boxed,,wpb-js-composer js-comp-ver-3.6.12,vc_responsive

ЗАВРШНА ПРОГРАМА ОД МАНИФЕСТАЦИЈАТА „СВ.СПАСО РАДОВИШКИ“

Дата

August 22, 2019

Категорија

Вести, Култура

Во текот на вчерашниот ден во организација на Центарот за култура „Ацо Караманов“ беа одржани два прекрасни настани

 

Најпрво во 19:30 час. во соработка со Друштвото на ликовни уметници „РАДА ДЛУР“ беше отворена ликовната изложба од меѓународната ликовна колонија „Св.Георгија 2019“ на која беа изложени прекрасни слики.

 

Веднаш потоа со почеток во 20:30 час. на плоштадот „Св.Спасо Радовишки“ се одржа традиционалниот фестивал на староградски песни „Саноќ седам“ на кој покрај домаќините, вокално-инструменталниот состав „Распеани Радовишани“ учествуваа ансамбли и оркестри од општините Струмица, Штип, Гевгелија, Валандово и Велес, како и вокално-инструменталната група „Еделвајс“ од Ќустендил, Р.Бугарија.