If you decide to buy essay from us you can be sure, that the materials used by the writer and referred to in the reference list, are absolutely reliable and taken from scientific sources.

Архива
Временска прогноза
logo
Општина Радовиш | УСПЕШНО ЗАПОЧНА НОВАТА УЧЕБНА ГОДИНА ВО ОПШТИНА РАДОВИШ
14845
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-14845,ajax_updown,page_not_loaded,smooth_scroll,boxed,,wpb-js-composer js-comp-ver-3.6.12,vc_responsive

УСПЕШНО ЗАПОЧНА НОВАТА УЧЕБНА ГОДИНА ВО ОПШТИНА РАДОВИШ

Дата

September 03, 2018

Категорија

Вести

Во основните и средното училиште во општина Радовиш денес и официјално започна новата учебна година.

 

Најсреќни од сите денес беа најмалите – првачињата кои денес го започнуваат своето школување, во петте основни училишта во општината до денес се запишани 278 првачиња, кои го започнуваат својот образовен процес.

 

Сите првачиња беа топло пречекани од своите соученици кои за добредојде одржаа програма подготвена со своите наставници.

 

Градоначалникот Герасим Конзулов денес беше во посета на дел од образовните институции низ општина Радовиш каде што им донираше училишен прибор на сите првачињата, посакувајки им успех во учењето, да бидат трудољубиви, примерни ученици, и да се стекнат со многу знаење во текот на својот образовен процес.

 

Во поздравното обраќање Градоначалникот Конзулов на сите вработени и ученици им посака успешни училишни денови исполнети со многу успеси.

 

ФОТО ГАЛЕРИЈА