If you decide to buy essay from us you can be sure, that the materials used by the writer and referred to in the reference list, are absolutely reliable and taken from scientific sources.

Архива
Временска прогноза
logo
Општина Радовиш | ЗАПОЧНА ОВОГОДИШНИОТ „САЕМ НА КНИГАТА“ ВО РАДОВИШ
15211
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-15211,ajax_updown,page_not_loaded,smooth_scroll,boxed,,wpb-js-composer js-comp-ver-3.6.12,vc_responsive

ЗАПОЧНА ОВОГОДИШНИОТ „САЕМ НА КНИГАТА“ ВО РАДОВИШ

Дата

November 12, 2018

Категорија

Вести, Култура

Во рамките на одбележувањето на Месецот на книгата, Општинската народна библиотека ,,Браќа Миладиновци” – Радовиш од 12-16 Ноември го организира традиционалниот есенски петдневен продажен ,,Саем на книгата 2018”.

 

Во присуство на поголем број љубители на книгата и заинтересирани граѓани денес на првиот ден од овој саем, со мала свеченост на отварањето во име на општина Радовиш поздравно обраќање имаше Секретарот на општина Радовиш Драги Стојанов, кој истакна дека преку овој „Саем на книгата“ пишуваниот збор е поблиску до љубителите на книгата во нашиот град, каде што можат да ги видат најновите наслови и директната понуда на книги од белетристика, детска литература и сликовници.

 

Продажниот саем на книгата по единаесети пат се одржува во Радовиш.