If you decide to buy essay from us you can be sure, that the materials used by the writer and referred to in the reference list, are absolutely reliable and taken from scientific sources.

Архива
Временска прогноза
logo
Општина Радовиш | ЗАПОЧНА „ОПШТИНСКАТА РАКОМЕТНА УЧИЛИШНА ЛИГА“
11545
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-11545,ajax_updown,page_not_loaded,smooth_scroll,boxed,,wpb-js-composer js-comp-ver-3.6.12,vc_responsive

ЗАПОЧНА „ОПШТИНСКАТА РАКОМЕТНА УЧИЛИШНА ЛИГА“

Дата

April 16, 2016

Категорија

Вести, Спорт

Во Спортската сала 25 Мај, во организација на Општинскиот сојуз на училишен спорт, беше одиграно Првото коло од „Општинската училишна лига во Ракомет – Машки“.

 

Постигнати беа следните резултати:

ООУ „Коста Рацин“ – ООУ „Кирил и Методиј“  11:2

ООУ „Никола Карев“ – ООУ „Орце Николов“ 8:11

ООУ „Крсте Петков Мисирков“ – ООУ „Коста Рацин“ 13:9

 

Во лигата учествуваат сите Општински основни училишта од општина Радовиш.

 

Лигата ќе се одвива по бод систем, со вкрстување на сите екипи меѓусебно. Лигата е под покровителство на Градоначалникот на општина Радовиш Сашко Николов.