If you decide to buy essay from us you can be sure, that the materials used by the writer and referred to in the reference list, are absolutely reliable and taken from scientific sources.

Архива
Временска прогноза
logo
Општина Радовиш | КОНЦЕРТ НА ЈОРДАН МИТЕВ ВО РАДОВИШ
8538
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-8538,ajax_updown,page_not_loaded,smooth_scroll,boxed,,wpb-js-composer js-comp-ver-3.6.12,vc_responsive

КОНЦЕРТ НА ЈОРДАН МИТЕВ ВО РАДОВИШ

Дата

July 04, 2014

Категорија

Известување, Култура

Вторник 08 јули со почеток од 20.00 часот во Срц ,,25 Мај,, во Радовиш, фолк пејачот Јордан Митев заедно со ансамблот на ММД ,,Никола Карев,, од Мелбурн – Австралија ќе одржи концерт.

Во спортската сала каде освен гостите од Мелбурн-Австралија ќе настапат и играорците од ФА ,,Китка,, од Ораовица. Влезот ќе биде слободен.

Генерален покровител на концертот е Општина Радовиш.

 

Освен во Радовиш, Јордан Митев ќе одржи концерт и во Охрид кој е планиран на 10 јули на летната тераса на хотел ,,Престол,, заедно со бендот ,,Маестрал,, а се размислува летни концерти да одржи и во други градови.

 

Иницијативата за ваква концертна турнеја во Македонија доаѓа по настапите на Митев во Австралија каде  беше придржуван од македонските играорци од Мелбурн, па спојот на македонската песна и оро сака да ги презентира и пред македонската публика.