If you decide to buy essay from us you can be sure, that the materials used by the writer and referred to in the reference list, are absolutely reliable and taken from scientific sources.

Архива
Временска прогноза
logo
Општина Радовиш | „ЛЕТНА КУЛТУРНА СЦЕНА 2018“
14488
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-14488,ajax_updown,page_not_loaded,smooth_scroll,boxed,,wpb-js-composer js-comp-ver-3.6.12,vc_responsive

„ЛЕТНА КУЛТУРНА СЦЕНА 2018“

Дата

June 08, 2018

Категорија

Вести, Известување, Култура, Соопштенија

Почитувани сограѓани,

Со особено задоволство Ви го претставуваме овогодишното проширено издание на летната културна програма под логото „ЛЕТНА КУЛТУРНА СЦЕНА 2018“

 

Почнувајќи од овој викенд, ЕЛС општина Радовиш, Центарот за култура „Ацо Караманов“, ОНБ „Браќа Миладиновци“ и Здруженијата од областа на културата,

 

Ве покануваат да бидете дел од разновидната програма исполнета со концерти, фестивали, книжевни промоции, кино проекции, театарски претстави и други настани.

 

Со почит.