If you decide to buy essay from us you can be sure, that the materials used by the writer and referred to in the reference list, are absolutely reliable and taken from scientific sources.

Архива
Временска прогноза
logo
Општина Радовиш | МАНИФЕСТАЦИЈА „РАСТЕМЕ СО БАЈКИТЕ НА АНДЕРСЕН“
15793
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-15793,ajax_updown,page_not_loaded,smooth_scroll,boxed,,wpb-js-composer js-comp-ver-3.6.12,vc_responsive

МАНИФЕСТАЦИЈА „РАСТЕМЕ СО БАЈКИТЕ НА АНДЕРСЕН“

Дата

April 03, 2019

Категорија

Вести, Култура

Вчера, 2 Април (вторник) со почеток во 12:30 час. во рамките на јубилејот „1000 години Радовиш“ и програмата којашто општината ја организира за таа цел, во Општинската народна библиотека „Браќа Миладиновци“ се одржа манифестацијата „Растеме со бајките на Андерсен“ на која преку работилница, раскажување на бајките од данскиот поет Ханс Кристијан Андерсен и други активности со дечињата од детската градинка и ученици од основното образование во општина Радовиш, беше одбележан меѓународниот ден на книгата за деца.

 

Покрај прекрасната атмосфера, манифестацијата беше збогатена и со учеството на најголемиот македонски поет за деца, Стојан Тарапуза кој што имаше средба со дечињата и презентација на неговата поезија.

 

ФОТО ГАЛЕРИЈА