If you decide to buy essay from us you can be sure, that the materials used by the writer and referred to in the reference list, are absolutely reliable and taken from scientific sources.

Архива
Временска прогноза
logo
Општина Радовиш | МЕМОРИЈАЛЕН ТУРНИР ВО МАЛ ФУДБАЛ „ИЊЕВО 2003“
11917
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-11917,ajax_updown,page_not_loaded,smooth_scroll,boxed,,wpb-js-composer js-comp-ver-3.6.12,vc_responsive

МЕМОРИЈАЛЕН ТУРНИР ВО МАЛ ФУДБАЛ „ИЊЕВО 2003“

Дата

August 29, 2016

Категорија

Вести, Спорт

Во пресет на големиот празник Богородица во саботата беше одиграно финалето од овогодишниот меморијален турнир „Ињево 2003“.

 

На овој традиционален меморијален турнир учествуваа 16 екипи, а во финалето се сретнаа екипите на Бунарџик Бучим и Златно Зрно, каде што после регуларниот резултат 2-2, преку пеналите победник и освојувач на турнирот беше екипата на Златно Зрно. Претходно во малото финале со 3-то место се закити екипата на Дооел Петров.

 

Овој турнир кој се играше во Ињево во изминатите дваесетина дена беше со награден фонд од 200 илјади денари, а генерален покровител беше Општина Радовиш и Градоначалникот Сашко Николов кој на свечената церемонија ги додели наградите и пехарите за најуспешните екипи и поединци.