If you decide to buy essay from us you can be sure, that the materials used by the writer and referred to in the reference list, are absolutely reliable and taken from scientific sources.

Архива
Временска прогноза
logo
Општина Радовиш | МЕМОРИЈАЛЕН ТУРНИР „НАШИ ВЕЧНИ ХЕРОИ“
14325
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-14325,ajax_updown,page_not_loaded,smooth_scroll,boxed,,wpb-js-composer js-comp-ver-3.6.12,vc_responsive

МЕМОРИЈАЛЕН ТУРНИР „НАШИ ВЕЧНИ ХЕРОИ“

Дата

May 14, 2018

Категорија

Вести, Спорт

Во чест на тројцата загинати бранители кои потекнуваат од нашата општина Готак, Соколов и Крстев, вчера беше одржан Меморијалниот турнир во мал фудбал „Наши вечни херои“.

 

ОО на МПС Радовиш и општина Радовиш и годинава по втор пат беа организиратори на овој меморијален турнир, а генерален покровител беше Градоначалникот Герасим Конзулов.

 

Турнирот се одвиваше со одигрување на натпревари на кој учество ќе зедоа 8 екипи, потоа се одиграа полуфиналните и Финалните натпревари.

 

На крајот беше доделувањето на пехарите и дипломите за екипите кои го освоија прво, второ и трето место, исто така беа доделени благодарници за присутните и помагачите на турнирот и плакети за семејствата на загинатите бранители.

 

Првото место на овој Меморијален турнир го освои екипата на Галактик кафе, втора беша екипата на Металпромет, а третото место го освои екипата на Маркет Удобс.

 

Photo Gallery - Фото Галерија  ФОТО ГАЛЕРИЈА