If you decide to buy essay from us you can be sure, that the materials used by the writer and referred to in the reference list, are absolutely reliable and taken from scientific sources.

Архива
Временска прогноза
logo
Општина Радовиш | „МОМЕНТИ НИЗ ФОКУСОТ“ – ИЗЛОЖБА НА ФОТОГРАФИИ
12040
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-12040,ajax_updown,page_not_loaded,smooth_scroll,boxed,,wpb-js-composer js-comp-ver-3.6.12,vc_responsive

„МОМЕНТИ НИЗ ФОКУСОТ“ – ИЗЛОЖБА НА ФОТОГРАФИИ

Дата

October 14, 2016

Категорија

Вести, Култура

Вечерва во центарот за култура „Ацо Караманов“ беше отоворена Изложбата на фотографии со наслов „Моменти низ фокусот“ на фотографот Васе Здравков.

 

Изложбата е во пресрет на овогодишната манифестација „Самун ем Татлија“ , а преку оваа изложба беа претставени фотографии од поднебјето на „Радовиш и радовишко“ со негување на традицијата и гурманските специјалитети на нашиот Радовиш – Самунот и татлијата.

 

Гостите имаа можност да погледнат исто така обработени историски фотографии од приготвување на традиционалниот специјалитет Самунот и татлијата низ децениите назад.

 

Изложбата ќе биде отворена за посетителите и во текот на наредните денови. Помагатели на оваа изложбата: Општина Радовиш, Центар за култура „Ацо Караманов“, Библиотека „Браќа Миладиновци“, Интер фото од Штип и Книжара Со-Ни.