If you decide to buy essay from us you can be sure, that the materials used by the writer and referred to in the reference list, are absolutely reliable and taken from scientific sources.

Архива
Временска прогноза
logo
Општина Радовиш | ОДБЕЛЕЖАН ДЕНОТ НА ЕВРОПА И ПОБЕДА НАД ФАШИЗМОТ
10342
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-10342,ajax_updown,page_not_loaded,smooth_scroll,boxed,,wpb-js-composer js-comp-ver-3.6.12,vc_responsive

ОДБЕЛЕЖАН ДЕНОТ НА ЕВРОПА И ПОБЕДА НАД ФАШИЗМОТ

Дата

May 11, 2015

Категорија

Вести

Денес по повод 70-годишнината од завршувањето на Втората светска војна, Денот на победата над фашизмот, и денот на Европа делегација предводена од Градоначалникот Сашко Николов положија свежо цвеќе на споменикот на паднатите борци во паркот на младите во Радовиш.

 

Свежо цвеќе исто така положи и делегација на Советот на општина Радовиш со претседателот Никола Миовски, делегација на пратеничката од Радовиш Нада Ципушева, делегации на здружението на пензионерите и сојузот на борците на Радовиш и Конче, повеќе делегации на политичките партии и др.