If you decide to buy essay from us you can be sure, that the materials used by the writer and referred to in the reference list, are absolutely reliable and taken from scientific sources.

Архива
Временска прогноза
logo
Општина Радовиш | ОДБЕЛЕЖАН ДЕНОТ НА ЕВРОПА И ПОБЕДА НАД ФАШИЗМОТ
15980
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-15980,ajax_updown,page_not_loaded,smooth_scroll,boxed,,wpb-js-composer js-comp-ver-3.6.12,vc_responsive

ОДБЕЛЕЖАН ДЕНОТ НА ЕВРОПА И ПОБЕДА НАД ФАШИЗМОТ

Дата

May 09, 2019

Категорија

Вести

Денес по повод 74-годишнината од завршувањето на Втората светска војна, Денот на победата над фашизмот, и Денот на Европа делегации положија свежо цвеќе на споменикот на паднатите борци во Паркот на младите во Радовиш.

 

Свежо цвеќе положи делегациja на градоначалникот на општина Радовиш, Советот на општина Радовиш, пратеничката во Собранието Милевка Ѓоргиева, делегација на Сојузот на борците и Здружението на пензионерите, делегации на политичките партии и др.