If you decide to buy essay from us you can be sure, that the materials used by the writer and referred to in the reference list, are absolutely reliable and taken from scientific sources.

Архива
Временска прогноза
logo
Општина Радовиш | ОДРЖАН ТУРНИРОТ ВО МАЛ ФУДБАЛ „ОРАОВИЦА 2019“
16527
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-16527,ajax_updown,page_not_loaded,smooth_scroll,boxed,,wpb-js-composer js-comp-ver-3.6.12,vc_responsive

ОДРЖАН ТУРНИРОТ ВО МАЛ ФУДБАЛ „ОРАОВИЦА 2019“

Дата

August 05, 2019

Категорија

Вести, Спорт

Изминативе две недели под покровителство на Општина Радовиш а во организација на ФК Изведен, по четврти пат се одржа Турнирот во мал фудбал „Ораовица 2019“.

 

На турнирот учествуваа вкупно 24 екипи поделени во 2 категории: 19 екипи во категоријата Сениори и 5 екипи во категоријата Јуниори.  Вчера во прекрасна атмосфера со почеток од 21.00 часот се одиграа финалните натпревари на кои беа постигнати следните резултати:

 

Категорија ЈУНИОРИ: Прво место – ТЕРМОИНГ, Второ место – ВАЛЕНТИНА 2009 и Трето место  –  ЗАВАРУВАЧ ИКО

Категорија СЕНИОРИ: Прво место – ЗЛАТНО ЗРНО, Второ место – ДИЈАСПОРА ОРАОВИЦА и Трето место  – КЛИМИ МК.

 

За најдобар играч на турнирот беше прогласен Зоран Левевски од екипата на Златко Зрно, најдобар голман беше прогласен Мирко Соколов од екипата на Клими МК и најдобар стрелец на турнирот беше прогласен Дарко Коцев од екипата на Дијаспора Ораовица.

Пехарите, медалите и вредносните ваучери на најуспешните екипи ги додели градоначалникот на Општина Радовиш, Герасим Конзулов, Енис Омер – претставник од Советот на Општина Радовиш и Ристо Спасов – претседател на Комисијата за спорт при Советот на Општина Радовиш.