If you decide to buy essay from us you can be sure, that the materials used by the writer and referred to in the reference list, are absolutely reliable and taken from scientific sources.

Архива
Временска прогноза
logo
Општина Радовиш | ОДРЖАНA ЗАВРШНАТА ПРИРЕДБА НА ДЕТСКАТА ГРАДИНКА „АЦО КАРАМАНОВ“
16066
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-16066,ajax_updown,page_not_loaded,smooth_scroll,boxed,,wpb-js-composer js-comp-ver-3.6.12,vc_responsive

ОДРЖАНA ЗАВРШНАТА ПРИРЕДБА НА ДЕТСКАТА ГРАДИНКА „АЦО КАРАМАНОВ“

Дата

June 03, 2019

Категорија

Вести

 

На 31 Мај (Петок) во спортската сала „25 Мај“ се одржа завршната приредба на детската градинка „Ацо Караманов“ од Радовиш.

Приредбата која беше под мотото „ЗАЕДНО РАСТЕМЕ И ДРУГАРУВАМЕ“ беше празник за очи и душа. И покрај лошите временски услови, сепак дечињата со нивните воспитувачки и негувателки под раководство на директорката Љупка Тренчева приредија вистински настан за паметење. Спортската сала беше исполнета до последното место, и сите имаа можност да уживаат во кореографијата и прекрасните костуми на сите дечиња кои учествуваа.