If you decide to buy essay from us you can be sure, that the materials used by the writer and referred to in the reference list, are absolutely reliable and taken from scientific sources.

Архива
Временска прогноза
logo
Општина Радовиш | ОТВАРАЊЕ НА НОВОГОДИШНО-БОЖИЌНИОТ БАЗАР, ПРОЕКТ „СВЕТОЛ ГРАД“
18521
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-18521,ajax_updown,page_not_loaded,smooth_scroll,boxed,,wpb-js-composer js-comp-ver-3.6.12,vc_responsive

ОТВАРАЊЕ НА НОВОГОДИШНО-БОЖИЌНИОТ БАЗАР, ПРОЕКТ „СВЕТОЛ ГРАД“

Дата

December 22, 2021

Категорија

Вести

Под покровителство на Градоначалникот и Советот на општина Радовиш, а во организација на Центарот за култура „Ацо Караманов“ со отварање на новогодишно-божиќниот базар, започна проектот „светол град“.
Свое обраќање имаше Градоначалникот Ацо Ристов истакнувајќи: „овој проект е светол, не затоа што го осветливме или украсивме Радовиш, туку затоа што доаѓаат најубавите и највеселите празници, кога сите ние треба да сме заедно, и со ведри насмевки да се радуваме и дружиме“.
Во текот на богатата програма свое учество имаа ученици и членовите на Балетското студио „Газели“ кои со своите настапи ги исполнија срцата на многубројните присутни на Плоштадот „Св.Спасо Радовишки“.
На крајот Градоначалникот Ристов на сите им посака пријатни и весели моменти во текот на новогодишните и божиќните празници.