If you decide to buy essay from us you can be sure, that the materials used by the writer and referred to in the reference list, are absolutely reliable and taken from scientific sources.

Архива
Временска прогноза
logo
Општина Радовиш | ОТВОРЕНИ ЗАБАВНИ ФУДБАЛСКИ ШКОЛИ (OPEN FUN FOOTBAL SCHOOLS) “РАДОВИШ 2014”
9122
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-9122,ajax_updown,page_not_loaded,smooth_scroll,boxed,,wpb-js-composer js-comp-ver-3.6.12,vc_responsive

ОТВОРЕНИ ЗАБАВНИ ФУДБАЛСКИ ШКОЛИ (OPEN FUN FOOTBAL SCHOOLS) “РАДОВИШ 2014”

Дата

September 19, 2014

Категорија

Вести, Реализирани Проекти, Спорт

Денес на градскиот стадион во Радовиш започнаа 11. по ред “Отворени забавни фудбалски школи” Радовиш 2014, каде што учествуваат вкупно 200 деца на возраст од 6-11 години.

 

На овие фудбалски школи со дечињата ќе работат во наредните четири дена 12 тренери, а сите учесници на овие игри добиваат маичка, капа и гумена нараквица.

 

Општина Радовиш и Градоначалникот Сашко Николов се генерални покровители кои одделија 120 илјади денари за одржување на овие школи.