If you decide to buy essay from us you can be sure, that the materials used by the writer and referred to in the reference list, are absolutely reliable and taken from scientific sources.

Архива
Временска прогноза
logo
Општина Радовиш | ПОЛОЖЕНО СВЕЖО ЦВЕЌЕ НА СПОМЕНИКОТ НА ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ ВО РАДОВИШ
10309
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-10309,ajax_updown,page_not_loaded,smooth_scroll,boxed,,wpb-js-composer js-comp-ver-3.6.12,vc_responsive

ПОЛОЖЕНО СВЕЖО ЦВЕЌЕ НА СПОМЕНИКОТ НА ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ ВО РАДОВИШ

Дата

May 04, 2015

Категорија

Вести

Делегација од општина Радовиш предводена од Градоначалникот Сашко Николов денес положи свежо цвеќе на споменикот на нашиот револуционер Гоце Делчев, со што му беше оддадена почит и обележани 112 години од смртта на овој наш револуционер кој со своето дело и револуционерна дејност остави траен печат во македонската историја.

 

 

Свежо цвеќе на споменикот на Гоце Делчев исто така положија и голем број на делегации и претставници на Сојузот на борците и политичките партии од нашиот град.