If you decide to buy essay from us you can be sure, that the materials used by the writer and referred to in the reference list, are absolutely reliable and taken from scientific sources.

Архива
Временска прогноза
logo
Општина Радовиш | ПОЛОЖЕНО СВЕЖО ЦВЕЌЕ НА СПОМЕНИКОТ НА ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ
11593
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-11593,ajax_updown,page_not_loaded,smooth_scroll,boxed,,wpb-js-composer js-comp-ver-3.6.12,vc_responsive

ПОЛОЖЕНО СВЕЖО ЦВЕЌЕ НА СПОМЕНИКОТ НА ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ

Дата

May 04, 2016

Категорија

Вести

 

По повод 113 години од прераното загинување на македонскиот револуционер и иделогот на македонското револуционерно движење Гоце Делчев, денес во паркот на младите на неговиот споменик беше оддадена почит и положено свежо цвеќе.

 

Свежо цвеќе положи делегација предводена од страна на Градоначалникот Сашко Николов, делегација на Советот на општина Радовиш, делегации на политичките партии, делегации на пратениците во Собранието на Република Македонија, делегации на Унија на млади сили, Унија на жени и Унија на ветерани при Вмро Дпмне од Радовиш, како и делегации на Сојузот на Борците и Здружението на пензионерите на Радовиш и Конче.