If you decide to buy essay from us you can be sure, that the materials used by the writer and referred to in the reference list, are absolutely reliable and taken from scientific sources.

Архива
Временска прогноза
logo
Општина Радовиш | ПОЛОЖЕНО СВЕЖО ЦВЕЌЕ ПО ПОВОД 2. АВГУСТ
11808
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-11808,ajax_updown,page_not_loaded,smooth_scroll,boxed,,wpb-js-composer js-comp-ver-3.6.12,vc_responsive

ПОЛОЖЕНО СВЕЖО ЦВЕЌЕ ПО ПОВОД 2. АВГУСТ

 


По повод 2. Август-Илинден, Денот на Републиката, делегација на Општина Радовиш предводена од Градоначалникот Сашко Николов денес положија свежо цвеќе пред спомен обележјето на паднатите борци во паркот на младите во Радовиш.

DSC08564

Пред присутните историски осврт за значењето на Илинден и АСНОМ даде Претседателот на Сојузот на борците од Радовиш и Конче.

DSC08565

Свежо цвеќе исто така положија и голем број на делегации.

DSC08562

Дата

August 01, 2016

Категорија

Вести