If you decide to buy essay from us you can be sure, that the materials used by the writer and referred to in the reference list, are absolutely reliable and taken from scientific sources.

Архива
Временска прогноза
logo
Општина Радовиш | ПОСЕТА НА ГРАДИНКАТА „АЦО КАРАМАНОВ“ ПО ПОВОД СВЕТСКАТА НЕДЕЛА НА ДЕТЕТО
16873
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-16873,ajax_updown,page_not_loaded,smooth_scroll,boxed,,wpb-js-composer js-comp-ver-3.6.12,vc_responsive

ПОСЕТА НА ГРАДИНКАТА „АЦО КАРАМАНОВ“ ПО ПОВОД СВЕТСКАТА НЕДЕЛА НА ДЕТЕТО

Дата

October 03, 2019

Категорија

Вести

Денес градоначалникот Герасим Конзулов ги посети децата и вработените во градинката Ацо Караманов. По повод Светската недела на детето градоначалникот додели вредносен ваучер за потребите на детската градинка. Секоја година Светската недела на детето се одбележува во правата недела од месец октомври.

 

Градоначалникот ја проследи приредбата која се организира во склоп на прославата и имаше можност да се дружи со дечињата.

Притоа, се обрати до дечињата посакувајќи им да бидат живи и здрави, да го поминуваат времето во дружење, потенцирајќи дека тие се нашето најголемо богатство и затоа е потребно сите да бидеме посветени на нивниот развој.