If you decide to buy essay from us you can be sure, that the materials used by the writer and referred to in the reference list, are absolutely reliable and taken from scientific sources.

Архива
Временска прогноза
logo
Општина Радовиш | ПОЧИТ И ПОЛОЖЕНО СВЕЖО ЦВЕЌЕ НА СПОМЕНИКОТ КАЈ ЈАВОРОТ – „113 ГОДИНИ ОД ПАЛЕЊЕТО НА ВАРОШКОТО МААЛО“
13912
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-13912,ajax_updown,page_not_loaded,smooth_scroll,boxed,,wpb-js-composer js-comp-ver-3.6.12,vc_responsive

ПОЧИТ И ПОЛОЖЕНО СВЕЖО ЦВЕЌЕ НА СПОМЕНИКОТ КАЈ ЈАВОРОТ – „113 ГОДИНИ ОД ПАЛЕЊЕТО НА ВАРОШКОТО МААЛО“

Дата

March 14, 2018

Категорија

Вести

На споменикот кој е изграден во знак на трајно сеќавање на борбата што ја водела четата на војводата Симеон Молеров против турскиот аскер во куќата на Коце Ајтов, каде што во ноќта на 14 март 1905 година е запалено „Варошкото маало“ во Радовиш, денес беше одадена почит и положено свежо цвеќе на споменикот кој е изграден во 1978 година.

 

Свежо цвеќе положија делегации на општина Радовиш и Сојузот на борците на Радовиш и Конче.