If you decide to buy essay from us you can be sure, that the materials used by the writer and referred to in the reference list, are absolutely reliable and taken from scientific sources.

Архива
Временска прогноза
logo
Општина Радовиш | ППК РАДОВИШ ВЛЕГУВА ВО СУПЕР ЛИГА
15605
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-15605,ajax_updown,page_not_loaded,smooth_scroll,boxed,,wpb-js-composer js-comp-ver-3.6.12,vc_responsive

ППК РАДОВИШ ВЛЕГУВА ВО СУПЕР ЛИГА

Дата

February 25, 2019

Категорија

Вести, Спорт

Историски успех на нашите пингпонгари по победата над Пелистер и Дебар Маало

 

Со победата над ППК „Пелистер“ и ППК „Дебар Маало“ во 12-то И 13-то коло на Првата Лига на Македонија нашите пингпонгари го заверија пласманот во Супер Лигата и најдобрите осум клуба во државата.

 

Во првиот натпревар нашите натпреварувачи забележаа победа од 4:0 а во втората средба забележаа победа од 4:1. За нашиот клуб настапија: Милчо Чачаров, Гоце Димоски и Венко Стојанов. Досега единствен играч без пораз во Првата Лига е Гоце Димоски со 16 победи и изгубени само 2 сета во овие натпревари, а на втората позиција во топ 10 рангирањето во оваа лига е Венко Стојанов со 17 победи и само 2 порази.

 

Последното коло кое нашите натпреварувачи ќе го одиграат во СРЦ 25-ти Мај во Радовиш со екипата на ППК „Кочани“ е од ревијален карактер.