If you decide to buy essay from us you can be sure, that the materials used by the writer and referred to in the reference list, are absolutely reliable and taken from scientific sources.

Архива
Временска прогноза
logo
Општина Радовиш | ПРЕТСЕДАТЕЛОТ ЃОРЃЕ ИВАНОВ ВО ПОСЕТА НА РАДОВИШ
10705
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-10705,ajax_updown,page_not_loaded,smooth_scroll,boxed,,wpb-js-composer js-comp-ver-3.6.12,vc_responsive

ПРЕТСЕДАТЕЛОТ ЃОРЃЕ ИВАНОВ ВО ПОСЕТА НА РАДОВИШ

Дата

July 17, 2015

Категорија

Вести

Претседателот на Република Македонија Ѓорѓе Иванов денеска по повод големиот муслимански празник Рамазан Бајрам беше во посета на џамијата „Јени Џами“, во Радовиш, придружуван од Градоначалникот на Општина Радовиш Сашко Николов, Пратеничката Нада Ципушева, членови на Советот и други граѓани.

 

 

Претседателот Иванов притоа на сите верници од исламска веросиповед им го честиташе големиот празник Рамазан Бајрам, посакувајки им многу радост, здравје, и успех во животот.

 

 

Во прошетката низ Радовиш, Претседателот Иванов исто така го посети и Храмот Св. Троица во Радовиш.