If you decide to buy essay from us you can be sure, that the materials used by the writer and referred to in the reference list, are absolutely reliable and taken from scientific sources.

Архива
Временска прогноза
logo
Општина Радовиш | ПРИЕМ НА БОРАЧИТЕ НА БК БУЧИМ РАДОВИШ
12859
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-12859,ajax_updown,page_not_loaded,smooth_scroll,boxed,,wpb-js-composer js-comp-ver-3.6.12,vc_responsive

ПРИЕМ НА БОРАЧИТЕ НА БК БУЧИМ РАДОВИШ

Дата

September 06, 2017

Категорија

Вести, Спорт

Градоначалникот Сашко Николов оствари средба со борачите на БК Бучим од Радовиш и нивните тренери кои што учествуваа на изминатите натпревари и турнири во Турција и Бугарија, а донесоа големи успеси во нивните категории.

Градоначалникот Николов им ги честиташе успесите на нашите млади борачи од БК Бучим и им посака многу успеси и во наредниот период и достојно да ја претставуваат општина Радовиш и Република Македонија